Kierunki studiów stojące za przyszłością technologii produkcji

Udostępnij

Biorąc pod uwagę, że ponad połowa pracowników wykwalifikowanych w Stanach Zjednoczonych jest w wieku powyżej 45 lat, ważne jest, aby spojrzeć na przyszłość produkcji. Przewiduje się, że w ciągu najbliższej dekady przybędzie prawie 3,5 miliona miejsc pracy w sektorze produkcyjnym, a 2 miliony z nich nie zostaną obsadzone.

Ponieważ procesy produkcyjne i maszyny stają się coraz bardziej cyfrowe, wiedza pozwalająca na sprawne zarządzanie fabryką jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Dyplomy ukończenia szkoły średniej nie spełniają już wymagań stawianych przez wiele fabryk. fabryk.

"W naszych fabrykach komputer znajduje się mniej więcej co 20 lub 30 stóp" - powiedział Eric Spiegel, który niedawno odszedł na emeryturę jako prezes i dyrektor generalny Siemens U.S.A. - "Ludzie pracujący na hali produkcyjnej muszą być znacznie bardziej wykwalifikowani niż w przeszłości. Obecnie w firmie Siemens nie ma miejsc pracy dla absolwentów szkół średnich".

Dealerzy firmy John Deere naprawiają warte miliony dolarów maszyny rolnicze wypełnione kilkudziesięcioma komputerami. Naprawa ciągników i kombajnów zbożowych wymaga teraz zaawansowanych umiejętności matematycznych i rozumienia tekstu oraz zdolności rozwiązywania problemów na bieżąco.

"Skrzynka z narzędziami jest teraz komputerem" - powiedział Andy Winnett, który kieruje programem rolniczym firmy w Walla Walla Community College w stanie Waszyngton (Selingo, 2017).

produkcja

Najtrudniejsze do obsadzenia stanowiska to te dla operatorów i programistów maszyn sterowanych numerycznie (CNC), konserwatorów maszyn i spawaczy. Popytem cieszą się również osoby z dyplomem inżyniera. Inżynierowie są potrzebni w większości sektorów produkcyjnych, ale szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym, elektronicznym i automatyki (Hildreth, 2016).

Odpowiednie stopnie dla przyszłości technologii produkcji obejmują:

  • Inżynieria Mechatroniki
  • Technologia inżynieryjna
  • Technologia inżynierii przemysłowej
  • Inżynieria stosowana
  • Technologia inżynierii robotyki
  • Inżynieria mechaniczna