Elektrody do spawania boru

Udostępnij

Elektrody do spawania Bor są bardzo poszukiwane. Najczęściej są one kupowane przez zakłady budowy i remontu statków. Są to duże przedsiębiorstwa działające na skalę przemysłową. Są one dystrybuowane na terenie całego kraju i produkowane przez firmę Electrode-Bor.

Treść artykułu:

  • 1 Obszary zastosowania
  • 2 Charakterystyka i zastosowanie elektrod
  • 3 Wniosek

Dziedziny zastosowania

Produkty z boru są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. Wystarczy wybrać odpowiedni model. Są one często stosowane do związków węgla i stali o niskim składzie stopu. Drążki mogą być stosowane w dowolnej pozycji.

Elektrody mogą być używane z każdą spawarką i mogą być zasilane prądem zmiennym lub stałym. Podczas spawania z użyciem tych prętów spoina jest gładka i mocna. Nie będzie miał żadnych pęknięć ani porów.

W chwili obecnej firma produkuje takie typy elektrod jak: OZS-12, OZS-4, MP-3, MP-3M, MP-3FK, AHO-4, AHO-6.

Charakterystyka i zastosowanie elektrod

Elektrody Bor posiadają kilka cech technicznych, o których warto wspomnieć. Łuk zapala się łatwo i pali się stabilnie, co zapewnia jednolitą spoinę i trwały szew. Nie muszą się Państwo martwić, że w spoinie powstaną pęknięcia lub "słabe punkty". Powłoka: rutylowa, zasadowa; kwaśna. Ten rodzaj powłoki umożliwia pracę z różnymi rodzajami stali, w tym ze stalą rzadką i "trudną". Elektrody są przeznaczone do wszystkich grubości materiałów.

Pręty są dostarczane w opakowaniach 1 i 5 kg w kolorze szarym lub niebieskim. Są one dostępne w różnych długościach i średnicach (do 6 mm). Aby chronić produkt przed wilgocią, opakowania są umieszczane w folii termokurczliwej.

Przed użyciem elektrod upewnij się, że są one suche. Jeśli są one mokre lub znajdowały się w wilgotnym miejscu, należy je suszyć przez godzinę w temperaturze około 100 °C.

Przed przystąpieniem do pracy należy oczyścić powierzchnie z rdzy, brudu, oleju, smaru itp. w celu uzyskania mocnego i równego szwu. Łuk powinien być ustawiony jak najbliżej "wanny", aby spoina była jednolicie gruba i mocna.

Wybrane elektrody muszą być odpowiednie dla danego materiału i rodzaju wykonywanej pracy. W przeciwnym razie nie będziesz mógł spawać lub po prostu zniszczysz metal.

Elektrody borowe mają doskonałe właściwości. W połączeniu z niską ceną, cieszą się one sporym popytem, szczególnie wśród zakładów przemysłowych, które kupują takie urządzenia w ilościach hurtowych. Wiele zakładów i fabryk woli kupować "Bor", ponieważ produkty te są wysokiej jakości i niedrogie.

Wniosek

"Electrode-Bor" zwraca uwagę na jakość swoich produktów. Już na etapie produkcji są one dokładnie testowane pod kątem zgodności z wymaganymi normami. Produkty przechodzą różne testy i kontrole przeprowadzane przez niezależnych ekspertów. Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym elektrody wytwarzane są z wykorzystaniem najnowszych technologii i są najlepszej jakości.