Ekologiczne podejście do sprężarek powietrza

Udostępnij

Być może już wiesz, że sprężone powietrze stanowi do 40% całkowitego rachunku za energię w zakładzie produkcyjnym, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że zużycie energii stanowi zazwyczaj około 80% całkowitego kosztu instalacji sprężonego powietrza! Ponieważ sprężone powietrze zużywa tak dużo energii, niezwykle ważne jest, aby zakłady poszukiwały sposobów zmniejszenia wpływu na środowisko w celu zrekompensowania zużycia energii. Ponadto, zmniejszając zużycie energii, zwiększa się oszczędności kosztów - to sytuacja, w której obie strony wygrywają! Oto pięć wskazówek, jak zmniejszyć wpływ na środowisko teraz i w przyszłości:

  • Zmniejszzużycie energii. Zmniejszenie zużycia energii wydaje się trudnym zadaniem, ale jest łatwe, gdy wiesz, gdzie szukać oszczędności! Przykłady obejmują inwestowanie w technologię VSD, zapewnienie jak najbardziej efektywnej pracy systemu dzięki audytom systemu sprężonego powietrza oraz wdrożenie zaawansowanych programów monitorowania, takich jak SMARTLINK, w celu utrzymania łączności z systemem sprężarek powietrza i poprawy jego ogólnej kondycji.
  • Redukcja, ponowne wykorzystanie, recykling. Wszyscy wiemy, jak ważna jest zasada "trzech R" w dążeniu do zdrowszej planety, dlatego nie ma lepszego momentu niż teraz, aby rozpocząć recykling w domu i w pracy. Dzięki odzyskiwaniu energii ciepło będące produktem ubocznym sprężonego powietrza jest ponownie wykorzystywane w innych procesach, np. do ogrzewania wody, a nie trafia do atmosfery. Jest to szczególnie przydatne w zakładach produkcyjnych, które już potrzebują gorącej wody do takich procesów, jak oparzanie, czyszczenie, sterylizacja i gotowanie na parze. Ponadto w przypadku wykorzystania energii odzyskanej zużycie paliwa może być niemal całkowicie zrekompensowane.
  • Konserwacja i modernizacja sprzętu. Jeśli urządzenia sprężarkowe nie pracują tak, jak powinny, czas zastanowić się, czy rozwiązaniem nie jest naprawa, lepsza optymalizacja lub całkowita wymiana systemu! Zakupy kapitałowe mogą początkowo wydawać się zniechęcające dla rocznego budżetu i wyniku finansowego, ale częściej modernizacja sprzętu przynosi oszczędności energii, które znacznie skracają czas zwrotu inwestycji. Zalecamy, aby przy podejmowaniu tej decyzji porozmawiać z zaufanym ekspertem w dziedzinie sprężonego powietrza.
  • Celuj w ślad węglowy. Od inwestowania w energooszczędne urządzenia po ograniczenie podróży - istnieje wiele sposobów, w jakie firmy mogą zmniejszyć swój ślad węgl owy i przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi. Dlatego tak ważny jest wybór firmy sprężarkowej, która koncentruje się na wiodącej w branży polityce zrównoważonego rozwoju i praktykach biznesowych. Dzięki nim można mieć pewność, że zakład będzie działał wydajnie i skutecznie, z myślą zarówno o środowisku, jak i o przyszłości.
  • Nigdy nie przestawaj wprowadzać innowacji. Co robisz, aby pozostać konkurencyjnym we współczesnym, szybko zmieniającym się i globalnym świecie produkcji? Poszukiwanie najlepszych talentów, modernizacja do najnowocześniejszego sprzętu oraz opracowywanie wydajnych i zrównoważonych praktyk to sposoby na utrzymanie konkurencyjności, zwiększenie wydajności i zwiększenie udziału w rynku. Możesz nawet pomyśleć o pełnym zaangażowaniu się w rozwiązanie problemu ekologicznego jutra poprzez wyznaczenie opartych na naukowych podstawach celów redukcji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z celami określonymi w Porozumieniu Paryskim! (Atlas Copco zrobił to samo; sprawdź tutaj).

Więcej informacji o firmie Atlas Copco i ekologicznych systemach sprężonego powietrza można znaleźć na stronie www.atlascopco.com/air-usa!

O autorze. Katie Falcon jest autorką i redaktorką bloga The Compressed Air Blog. Obecnie pracuje w Atlas Copco Compressors jako specjalista ds. marketingu cyfrowego, specjalizując się w tworzeniu treści i rozwoju platformy. Można się z nią skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem katie.falcon@atlascopco.com.