3 rzeczy, które należy wiedzieć przed zakupem wkrętarki akumulatorowej

Udostępnij

Zakup wkrętarki akumulatorowej może pomóc w realizacji wielu zadań i projektów, ponieważ to małe narzędzie elektryczne umożliwia łatwe wkręcanie i wykręcanie śrub. Głowica wkrętaka jest wyposażona w uchwyt na końcówki, który może być magnetyczny lub posiadać system szybkiego zwalniania. Uchwyt końcówki ułatwia szybkie włożenie odpowiedniej końcówki do łba śruby.

Zawartość hide 1 ???? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej? 2 ???? Czy zakup wkrętarki akumulatorowej się opłaca? 3 ???? Nasze 3 ulubione wkrętarki akumulatorowe 4 ???? Zanim kupisz wkrętarkę akumulatorową, musisz wiedzieć kilka rzeczy 5 ???? Pełne wykorzystanie potencjału wkrętarki akumulatorowej

???? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej?

Typ wkrętarki akumulatorowej, którą powinieneś kupić, zależy od jej zastosowania. Czy na przykład będziesz jej regularnie używać do prac budowlanych? Remonty czy budowa nowych obiektów? Czy pracujesz w warsztacie mechanicznym? Czy szukasz mebli? Na linii produkcyjnej?

Częstotliwość użytkowania wkrętarki to kolejny istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Należy pamiętać, że lepiej jest kupić model przewodowy, jeżeli będzie on używany przez cały dzień. Jeżeli jednak będzie ona używana tylko przez 2 lub 3 godziny dziennie, lepszym rozwiązaniem może być model akumulatorowy, z dodatkowym akumulatorem i ładowarką w pobliżu. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wydajność wkrętarki, zwłaszcza jeśli będzie ona często używana.

Używaj tylko w rzadkich przypadkachJeżeli zamierzasz złożyć tylko pięć mebli w ciągu roku, wystarczy wkrętarka elektryczna 3,6 V o pojemności co najmniej 1 Ah i momencie obrotowym 3 Nm. Aby zapewnić prostotę użytkowania i wygodę, wybierz mały, lekki model.
Ciągłe użytkowanieJeśli zamierzasz składać wiele mebli tygodniowo, wybierz znaną markę i model o wysokim napięciu i pojemności Ah. Jeśli nie potrzebujesz dużej siły dokręcania, wybierz model o napięciu 3,6 do 4 V i momencie dokręcania 5 Nm lub 7,2 V i co najmniej 10-15 Nm. Należy jednak pamiętać, że w tej drugiej sytuacji lepiej sprawdzi się profesjonalna wiertarko-wkrętarka. Sugerowana pojemność akumulatora to 1,5 Ah (najczęściej spotykana wartość). Pozwoli to na dłuższą pracę, a jednocześnie doda wkrętarce elektrycznej nieco więcej wigoru!

Innym istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przed zakupem wkrętarki akumulatorowej, jest moment dokręcania. Wysoki moment obrotowy oznacza dużą siłę wkręcania. Nawet w przypadku twardych materiałów im wyższy moment obrotowy, tym łatwiej jest wkręcić śrubę.

Powiązane produkty????

Akumulatorowa wkrętarka udarowa, DC 12V

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V Li-ion

Wkrętarka akumulatorowa, 210 obr./min, 3,6 V

Wkrętarka akumulatorowa, składana, 3,6 V

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V Li-ion z wieloma cylindrami bitów

Bezszczotkowa wkrętarka udarowa 20V, 280NM

Bezszczotkowy klucz udarowy 20V, 350NM

Wkrętarka akumulatorowa, 1,5Ah, 120Nm

Moc wkrętarki jest związana z momentem dokręcania. Moc wkrętarek elektrycznych zasilanych sieciowo jest wprost proporcjonalna do mocy silnika. Moc wyjściowa waha się od 450 do 705 watów. Jeżeli wkrętarka elektryczna jest zasilana przez zewnętrzny transformator, im wyższe jest napięcie zasilania, tym większa jest moc wkrętarki. Napięcie akumulatora decyduje o mocy wkrętarek elektrycznych akumulatorowych. W przypadku najmocniejszych napięcie waha się od 3,6 V do 18 V. W przypadku akumulatorowych wkrętarek elektrycznych wysokie napięcie pozwala wydłużyć czas pracy akumulatora i zmniejsza potrzebę częstego ładowania akumulatorów. Wkrętarki elektryczne udarowe to wkrętarki elektryczne przeznaczone do wkręcania i wykręcania pod dużym obciążeniem. Wkrętarki elektryczne przeznaczone do wkręcania i wykręcania pod dużym obciążeniem są nazywane wkrętarkami udarowymi.

Prędkość obrotowa ma decydujące znaczenie, zwłaszcza jeśli użytkownik będzie często używał kupowanego wkrętaka akumulatorowego o dużej mocy

: Zauważ, że wkrętarki elektryczne przewodowe obracają się szybciej niż akumulatorowe. Wkrętarki elektryczne mają zazwyczaj tylko jedną prędkość obrotową. Wynosi ona od 3000 do 6000 obr/min (obrotów na minutę) w przypadku wkrętarek elektrycznych przewodowych i od 180 do 450 obr/min w przypadku wkrętarek elektrycznych akumulatorowych. Prędkość wkrętarek elektrycznych udarowych jest mierzona w zliczeniach na minutę i wynosi od 3 000 do 50 000 cps/min. Wybór odpowiedniej wkrętarki akumulatorowej pomoże nam łatwiej i dokładniej wykonywać prace

???? Czy warto kupić wkrętarkę akumulatorową?

Wkrętarka

akumulatorowa przydaje się w różnych sytuacjach. Wkrętarki elektryczne z akumulatorem są łatwe w użyciu i mogą być wykorzystywane w regionach, w których nie ma prądu. Są one ograniczone autonomią i mocą akumulatora.

???? Wkrętarki elektryczne z przewodem są bardzo przydatne przy budowie mebli, ponieważ pozwalają na swobodne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi elementami. Są również powszechnie stosowane do mocowania płyt gipsowo-kartonowych, a także demontażu i ponownego montażu elementów karoserii pojazdów. Jednak moc akumulatora musi być wystarczająca, aby zapewnić wymagany moment obrotowy do wkręcania. Aby uniknąć ograniczeń w zakresie autonomii, zaleca się posiadanie co najmniej jednego dodatkowego akumulatora.

Przy zakupie wkrętarki akumulatorowej należy wziąć pod uwagę jej ciężar, który może wynosić około 2 kg

w przypadku mocnej wkrętarki elektrycznej.

Akumulatory litowo-jonowe są stosowane w większości wkrętarek akumulatorowych. Są to akumulatory, które jak dotąd mają najlepsze właściwości: są lżejsze i dłużej zachowują ładunek niż inne rodzaje akumulatorów. Im większa pojemność akumulatora, tym bardziej jest on samowystarczalny. Istnieją trzy rodzaje akumulatorów do wkrętarek elektrycznych: poniżej 1,5Ah (amperogodzin), od 1,5 do 2Ah oraz powyżej 2Ah

.

Główne cechy wkrętarki akumulatorowej:

Ich wydajność mierzy się w woltoamperach (VA). Im większa moc akumulatora, tym większa jest jego autonomia i moment dokręcania.

Napięcie akumulatora wskazuje moment dokręcania: im wyższe napięcie, tym większy moment. Pojemność akumulatora wskazuje jego autonomię: im większa pojemność, tym

większa autonomia akumulatora. Wkrętarka akumulatorowa, 210 obr./min, 3,6 V

???? Nasze 3 ulubione wkrętaki akumulatorowe

1. Wkrętarka akumulatorowa Ronix 8530, 210 obr./min, 3,6V

 • Wysokowydajny silnik zapewnia doskonałą funkcjonalność podczas dokręcania z różnymi momentami obrotowymi
 • Lekka, ergonomiczna konstrukcja niewielkiego korpusu zapewnia maksymalną wydajność i wygodę użytkowania
 • Prędkość obrotowa do 210 obr./min i moment obrotowy do 5 Nm zapewniają łatwą pracę
 • Wydajny, trwały i szybko ładujący się akumulator litowy 1,5Ah, 3,6V
 • Specjalny, zaawansowany uchwyt narzędziowy o doskonałej funkcjonalności
 • 15+1 ustawieńsprzęgła umożliwia wydajne i precyzyjne wkręcanie i wiercenie oraz redukuje uszkodzenia elementów złącznych
 • System szybkiej wymiany uchwytów umożliwia łatwą i szybką wymianę końcówek
 • Wyposażona w latarkę LED, która sprawia, że narzędzie to jest dwufunkcyjne
 • Wskaźnik naładowania akumulatora pozwala szybko i łatwo sprawdzić poziom naładowania akumulatora
 • System szybkiego ładowania w ładowarce zapewnia optymalną wydajność w trudnych warunkach pracy
 • Kompletny zestaw wkrętaków zawiera 39 końcówek i nasadek wykonanych z wysokiej jakości materiału S2 oraz ładowarkę
 • Dwukątny uchwyt

2. Uniwersalna akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Bosch 18V (2 akumulatory, system 18 V, w walizce)

 • Narzędzia uniwersalne Bosch są wszechstronne i wydajne, stanowiąc inteligentne rozwiązanie w wielu różnych pracach.
 • Dwubiegowa przekładnia posiada 20 poziomów momentu obrotowego oraz tryb wiercenia umożliwiający mocne wkręcanie i szybkie wiercenie (maks. moment obrotowy: 40 Nm)
 • Wiertarka może być wykorzystywana w różnych materiałach: wiertarka może być używana do projektów wymagających wkręcania lub wiercenia w drewnie, metalu lub plastiku.
 • Ze względu na ergonomiczny kształt i lekką konstrukcję ta wkrętarka akumulatorowa jest szczególnie przydatna do czasochłonnych prac.
 • Zawartość opakowania: Wiertarko-wkrętarka 18 V UniversalDrill, 2 akumulatory 1,5 Ah, ładowarka AL 1810 CV, podwójna końcówka wkręcająca, walizka

3. Makita DDF482RFJ wiertarka akumulatorowa 18 V 54 W, czarna, niebieska, DDF482RFJ [klasa energetyczna A+]

 • Ochrona przed głębokim rozładowaniem. Gdy akumulator jest prawie wyczerpany, urządzenie wyłącza się automatycznie.
 • 2-biegowa kompletna metalowa przekładnia planetarna z podwójnymi diodami LED
 • Moment obrotowy można regulować w 21 stopniach.
 • Dwie mocne diody LED i funkcja afterglow.
 • XPT - Xtreme Protection Technology - Xtreme Protection Technology - Xtreme Protection Technology - Xtreme Protection Technology - Xtreme Protection Technology - Xtreme Protection Technology - X Nawet w najtrudniejszych sytuacjach zapewniona jest optymalna ochrona przed pyłem i wodą rozpryskową.
Istnieje kilka marek wkrętarek akumulatorowych, ale przed ich zakupem należy zapoznać się z poradami, aby dokonać najlepszego wyboru.

???? Zanim kupisz wkrętarkę akumulatorową, musisz wiedzieć kilka rzeczy

Najbliższe doświadczenia większości ludzi z poważnym majsterkowaniem to składanie szwedzkich mebli z płaskich skrzynek. W takim przypadku duża wiertarko-wkrętarka z pojemnym akumulatorem i mocą wystarczającą do przewiercenia się przez litą stal nie jest konieczna. Mała, lekka i przyjazna dla użytkownika wkrętarka akumulatorowa jest idealna do montażu mebli i innych prac domowych, a nawet jako narzędzie pomocnicze dla dużych urządzeń.

1. Jakie masz możliwości wyboru?

Niektóre wkrętarki akumulatorowe są wyposażone w mechanizm regulacji momentu obrotowego. Mechanizm ten może się odłączyć po osiągnięciu ustalonego momentu obrotowego, ponieważ wkręcanie zostało zakończone lub śruba się zablokowała, co uniemożliwia przesłanie momentu obrotowego do operatora. System ten może być mechaniczny lub elektryczny.

???? W najnowocześniejszych wkrętarkach elektrycznych stosuje się ustawienia elektroniczne powiązane z systemami zewnętrznymi, co umożliwia dokonywanie bardzo delikatnych zmian. Z drugiej strony, najtańsze wkrętarki elektryczne posiadają jedynie mechaniczne ustawienia momentu dokręcania i prędkości. W niektórych tanich wkrętarkach elektrycznych brakuje możliwości regulacji.
W słabo oświetlonych miejscach pracy niektóre wkrętarki elektryczne są wyposażone w diodę LED, która pomaga użytkownikowi precyzyjnie umieścić końcówkę na łbie śruby.

2. Korzyści z zakupu wkrętarki akumulatorowej

Po użyciu wkrętarki akumulatorowej do zamontowania lub wykręcenia kilku wkrętów już nigdy nie użyjesz wkrętarki ręcznej. Wkrętarki elektryczne są mocniejsze, lżejsze i łatwiejsze w użyciu, niż można by przypuszczać.

3. Chwyt pistoletowy czy prosty?

Wkrętarki akumulatorowe dzielą się na trzy kategorie: wkrętarki z uchwytem pistoletowym, które zapewniają większą stabilność i przyczepność, wkrętarki z uchwytem prostym, które mieszczą się w najmniejszych przestrzeniach, oraz wkrętarki hybrydowe, które łączą w sobie najlepsze cechy obu rozwiązań.

Zawsze używaj odpowiedniej końcówki, aby uniknąć uszkodzenia łba śruby.

???? Pełne wykorzystanie potencjału wkrętarki akumulatorowej

Przed zakupem wkrętarki akumulatorowej warto wiedzieć, że są one tak samo proste w obsłudze jak wkrętarki ręczne, ale jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę. Podczas pracy z twardymi lub kruchymi materiałami wywiercenie otworu pilotażowego ułatwia wkręcanie wkrętów i zapobiega pękaniu obrabianego przedmiotu.

Zawsze używaj odpowiedniego bitu, aby uniknąć uszkodzenia łba śruby - istnieje różnica między napędem Philips a PoziDrive, a bit o odpowiednim rozmiarze będzie pasował znacznie lepiej. Nie dopuść do przesuwania się końcówki i wgryzania się jej w łeb śruby, dociskając ją podczas wkręcania.


FAQ ❓

Jakie są zalety zakupu wkrętarki akumulatorowej?
Wkrętarki akumulatorowe pozwolą Ci zaoszczędzić czas i wysiłek, jeśli masz do odkręcenia lub zamontowania wiele śrub. Są wygodniejsze w obsłudze i niezbędne, jeśli masz problemy z poruszaniem się.

Na jakie akcesoria należy zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarki akumulatorowej?
Jeśli
zamierzasz pracować w ograniczonych przestrzeniach, zintegrowana lampka LED jest niezbędnym elementem wyposażenia. Jeśli wkrętarka akumulatorowa jest wyposażona w przednią lampkę LED, nie trzeba nosić ze sobą drugiej latarki, a adapter kątowy może okazać się zbawienny.

Jaka jest różnica między wskaźnikami mAh i Ah w akumulatorach?
mAh to skrótodMilliAmp Hour i oznacza ilość energii elektrycznej, jaką akumulator jest w stanie rozładować w ciągu godziny. Im większa jest ta liczba, tym większa jest pojemność akumulatora i dłuższy czas pracy. Jedna amperogodzina (Ah) odpowiada 1000 mAh.

Podsumowanie ????

W tym blogu wyjaśniliśmy dokładnie, o czym należy pomyśleć przed zakupem wkrętarki akumulatorowej. Mamy nadzieję, że po jego lekturze znalazłeś wkrętarkę elektryczną, która przypadła Ci do gustu. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, podajemy kilka informacji, które stanowią kluczowe czynniki wpływające na decyzję o zakupie. Są to ważne czynniki, które należy rozważyć podczas dokonywania zakupu.

Ocena użytkownika: 5 ( 1 głosów)