Miniszlifierka - jedno urządzenie, nieograniczone możliwości

Udostępnij

Miniszlifierka , czy miniwiertarka?

Miniszlifierka jest także określana jako mini wiertarko frezarka. To niewielkie urządzenie, które ma szerokie możliwości jeśli chodzi o jego zastosowanie. Dzięki wymiennym akcesoriom dołączonym doz zestawu będzie można wykonywać różne prace. Urządzenie pozwala na realizację takich zadań jak cięcie, wiercenie, frezowanie, polerowanie czy szlifowanie. Dzięki niemu wykonywać można wiele innych prac i tutaj wyłącznie wyobraźnia będzie tym co będzie nas ograniczało jeśli chodzi o stosowanie takiego sprzętu. Ze względu na nieduże rozmiary urządzenie jest bardzo praktyczne, ma niezłą moc i chętnie stosowane jest przez mechaników, zegarmistrzów czy domowych majsterkowiczów.

Pomimo, że mamy duże podobieństwa w budowie poszczególnych urządzeń to ich ilość na rynku dostępna jest bardzo duża i wybór sprzętów nie będzie prosty nawet dla osób, które są doświadczone w użytkowaniu takich urządzeń. Jeśli ktoś dopiero szuka pierwszego urządzenia dla siebie. Wtedy ten wybór będzie jeszcze trudniejszy. Warto więc coś w tym temacie podpowiedzieć.

Jakie zasilanie mini szlifierki?

Pierwszym podstawowym zagadnieniem przy zakupie mini szlifierki będzie wybór jej sposobu zasilania. To element, który będzie wpływał na komfort i organizację wykonywanych prac. Wydaje się, że tutaj każdy musi decydować się na takie rozwiązanie, które dla niego będzie najbardziej atrakcyjne. Mając sprzęt zasilany z sieci nie jesteśmy uzależnieni od baterii, która może się nagle rozładować. Ale niestety jesteśmy uzależnieni od dostępu do gniazdek. Jeśli ktoś będzie używał sprzętu tylko w warsztacie to możliwe, że takie zasilanie będzie dla niego właściwe. Jeśli ktoś będzie używał sprzętu poza warsztatem to jednak wybór urządzeń zasilanych z baterii będzie lepszą opcją.

szlifierka kątowa

Miniszlifierka - na co zwrócić uwagę?

Miniszlifierki to obecnie urządzenia wielofunkcyjne, które pozwalają na wykonanie wielu różnych prac. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, gdy wybiera się takie urządzenie. Dzięki tym parametrom będzie wiadomo na jaki sprzęt się zdecydować, by faktycznie spełniał indywidualne oczekiwania i gwarantował wydajną komfortową pracę.

Obudowa, teoretycznie może się wydawać, że to błahy element, ale w rzeczywistości ma duże znaczenie i przekłada się na komfort pracy z tym sprzętem. Wytrzymałe tworzywo na obudowie będzie miało duże znaczenie, warto także mieć pokryty gumą element do trzymania, ponieważ to dodatkowo będzie ponosić komfort, szczególnie jak wiele godzin będzie się z takim urządzeniem pracowało.

Prędkość obrotowa a w zasadzie płynność w zakresie regulacji to ważny element, który ma wpływ na efektywność urządzenia. Większość urządzeń ma regulacje między 8 tys a 35 tysięcy obrotów i dla większości prac będzie to wystarczające. Regulacja obrotów będzie ważna, ponieważ dzięki temu można dopasować szybkość pracy do konkretnego zadania jakie będzie w danym momencie realizowane.

Wybierając urządzenia tego typu musimy liczyć się z tym, że nie mają one silników o dużej mocy. Mocny silnik dodatkowo powiększyłby takie urządzenie i w ten sposób traciłoby ono swoją podstawową cechę a więc nie byłoby kompaktowe. Wybór mocy też trzeba uzależnić o warunków wykonywanych prac. Dużo zależy od tego jak duży moment obrotowy będzie potrzebny w trakcie korzystania z urządzenia.

Dostępne na rynku miniszlifierki są zróżnicowane, wśród nich każdy może szukać takiego urządzenia, które dla niego będzie najbardziej atrakcyjne. Warto zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami, by faktycznie wybrać dla siebie możliwie najlepszą propozycję.