Elektrody do spawania monolitycznego

Udostępnij

Są to najbardziej popularne elektrody spawalnicze. Możesz odwiedzić dowolny plac budowy i z łatwością znajdziesz tam Monolith. Co więcej, jest on również preferowany w gospodarstwach domowych. Nie ma w tej popularności nic dziwnego. Elektrody są łatwe do rozpalenia i zapewniają stabilny, miękki łuk. Odpryskiwanie metalu jest nieznaczne, a żużel można bez problemu oddzielić. Cechy takie jak te przyciągają wielu spawaczy, zarówno początkujących jak i profesjonalistów.

Treść artykułu:

  • 1 Obsługa elektrod
  • 2 Dane techniczne
  • 3 Wniosek

Działanie elektrody

Powłoka elektrod Monolit składa się z rutylu i celulozy. Dzięki temu aerozol spawalniczy i mangan emitowane są w znacznie mniejszych ilościach. Zawartość wilgoci w prętach wynosi zaledwie 0,9%. Aby jeszcze bardziej obniżyć tę wartość, elektrody muszą być kalcynowane przed użyciem. W tym celu należy je umieścić w specjalnym piecu i pozostawić tam na 20-30 minut w temperaturze około 110°C.

Elektrody tej marki łączą w sobie jakość i rozsądną cenę. Z tego powodu są one preferowane zarówno przez pracowników prywatnych, jak i duże firmy. "Monolit zapewnia wysoką jakość, co jest koniecznością na dzisiejszym rynku spawalniczym.

Osobliwością elektrod jest spawanie przy niskich prądach. Elektrody o małej średnicy mogą być stosowane przy zasilaniu ze zwykłej sieci elektrycznej.

Warto zaznaczyć, że tymi elektrodami mogą spawać nawet początkujący. "Monolit" ma małą wrażliwość na korozję i słabe czyszczenie powierzchni. Do pracy nie są potrzebne długie przygotowania.

Kolejną zaletą elektrod jest to, że spawanie może być wykonywane w różnych pozycjach. Jeśli musisz wykonać pionową spoinę od góry do dołu, można to zrobić na krótkim łuku. Taka zaleta wyróżnia tę markę na tle konkurencji, ponieważ jest to rzadka właściwość.

Parametry techniczne

Na przykładzie Monolit DC przedstawimy parametry spawania:

  • współczynnik osadzania: 8,5-9,5 g/Ah;
  • Zużycie: 1,75 kg na 1 kg platerowanego metalu;
  • Możliwość spawania kątowników, spoin czołowych i zakładkowych;
  • grubość metalu do pracy: 3-20 m
  • niska wrażliwość na jakość przygotowania powierzchni i krawędzi;
  • średnica: 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm.

Wniosek

Elektrody Monolit zyskały dużą popularność, ponieważ są uniwersalnym i wysokiej jakości narzędziem, które jest bardzo łatwe w użyciu. Wielu rzemieślników używa produktów "Monolit" od wielu lat i nie zamierza z nich rezygnować. Pręty te doskonale nadają się zarówno do użytku domowego jak i przemysłowego.

Więcej znajdziesz na: http://generikbt.pl