Balansery narzędziowe z zerową grawitacją - zmniejszają ryzyko urazów i zwiększają produkcję

Udostępnij

Szukasz sposobu na zmniejszenie zmęczenia pracowników i zwiększenie wydajności przy zachowaniu ergonomicznego środowiska pracy? Balansery narzędziowe mogą być rozwiązaniem dla Ciebie! Wybór odpowiedniego balansera narzędzi jest ważny i istnieje wiele dostępnych opcji, więc rozumiemy, że może to być przytłaczające.

Niektóre modele balanserów narzędzi są wspierane przez sprężyny śrubowe, podczas gdy inne wykorzystują ramiona teleskopowe, aby utrzymać narzędzia w miejscu. Niektóre mają różne funkcje, które zapobiegają niewłaściwemu załadowaniu narzędzi lub zapobiegają ich splątaniu. Konieczne jest, aby przedsiębiorstwa dokładnie przyjrzały się specyfikacjom dla tego typu balanserów narzędziowych, aby zrozumieć, jaki zakres ruchu lub przestrzeń trójwymiarowa będzie przez nie obsługiwana.

Ramiona podpierające narzędzia
Ramiona podpierające narzędzia to szczególny typ wyważarki narzędziowej system, który wykorzystuje dobrze wykonane regulowane elementy do utrzymania narzędzi w miejscu, albo w pracy lub do przechowywania. Tego typu systemy oferują "prawdziwe liniowe i równoległe ustawienie" narzędzi. Zapewniają one również wsparcie ergonomiczne, jak również zapobiegają błędom wyrównania elementów złącznych, które mogą wystąpić w przypadku niektórych innych rodzajów uchwytów narzędziowych. Przemieszczając narzędzie w przestrzeni trójwymiarowej, ramiona te odciążają kończyny pracownika i zmniejszają ciężar nadgarstka operatora, zapewniając wsparcie fizyczne w całym zakresie ruchu. Gdy pracownik operuje narzędziem w przestrzeni trójwymiarowej, ramię teleskopowe zapewnia moment obrotowy napędzający rękę i narzędzie do określonego celu. Produkty te muszą być zaprojektowane z myślą o trwałości i łatwości użytkowania - nie mogą się zacinać podczas pracy ani w żaden sposób psuć. Wiele modeli umożliwia montaż na stole lub na ścianie, podczas gdy inne są montowane na suficie. Niezależnie od tego, systemy montażowe muszą być proste i odporne zarówno na zużycie, jak i błędy.

balans

Balansery narzędziowe o zerowej grawitacji
Zerograwitacji bal ansery narzędziowe są innowacyjne modele, które zasadniczo pozwalają narzędzia do powieszenia w powietrzu, gdziekolwiek są one pozostawione, gdy ręka pracownika jest usuwane z nich. Jednym ze sposobów, aby myśleć o zero wsparcia grawitacji jest to, że oferuje pracownikowi rodzaj środowiska, w którym on lub ona będzie napotkać narzędzie dokładnie tam, gdzie został wyrzucony, za każdym razem. Innym sposobem myślenia o tym jest to, że przy braku siły grawitacji działającej na narzędzie, będzie ono "bezwładne", gdy nie będzie przemieszczane przez ludzkiego operatora. Korzyści dla produktywności wynikające z tego rodzaju konstrukcji są oczywiste. Zamiast szukać narzędzia na blacie stołu lub w systemie regałów, pracownik będzie intuicyjnie wiedział, gdzie są narzędzia, ponieważ będą one zawieszone na balanserze narzędziowym, dokładnie tam, gdzie zostały pozostawione. Systemy zero grawitacji skutecznie eliminują np. wiele drobnych czynności:

  • odkładanie narzędzia na blat
  • Umieszczenie narzędzia w futerale ochronnym lub owinięcie go tkaniną
  • Wyważanie narzędzia na boku, na górze lub na dole
  • Przybliżanie narzędzia do określonej powierzchni w miejscu pracy
  • Wykonywanie dodatkowego zakresu ruchów z narzędziem w ręku


Mamy wszystko pod kontrolą.

Oferujemy różnorodne ramiona podpierające narzędzia i balansery narzędziowe o zerowej grawitacji dla Twoich potrzeb produkcyjnych. Pomagamy firmom chronić zarówno ich pracowników, jak i narzędzia.

Więcej na: http://prosmar.pl/