Sprężone powietrze tworzy słodkie przysmaki na upiorne noce

Udostępnij

Wesołego Halloween, dnia duchów, upiorów, czarownic i - o tak - słodyczy! Czy wiesz, że każdy stan ma inny ulubiony rodzaj słodyczy? Według magazynu Time, Amerykanie wydadzą 2,7 miliarda dolarów na słodycze w Halloween, a każdy stan ma swoje ulubione. Mieszkańcy Hawajów i Florydy uwielbiają Skittles, podczas gdy mieszkańcy Oregonu i Kansas preferują Reese's Peanut Butter Cups.

Faworytem jest jednak kukurydza cukrowa, która zajmuje pierwsze miejsce w Idaho, Nowym Meksyku, Michigan, Alabamie, Karolinie Południowej i Rhode Island. Chociaż początkowo produkowany przez Jelly Belly Candy Co., która nadal produkuje ten przysmak, Brach's Confections, Inc. jest często wymieniany jako faworyt smakowy.

Firma Brach's rozpoczęła swoją działalność w Chicago na początkuXX wieku w małym sklepiku na rogu North Avenue i Towne Street. Prowadzony przez Emila Bracha i jego rodzinę, Brach's Palace of Sweets szybko odniósł sukces. Ponad sto lat później firma produkuje i sprzedaje wysokiej jakości słodycze i przekąski owocowe na całym świecie i jest wiodącym producentem świeżych cukierków luzem w Stanach Zjednoczonych.

Dziś Brach's łączy swoje sprawdzone receptury z nowoczesną inżynierią przemysłową, a sprężone powietrze odgrywa ważną rolę w tworzeniu ich słodyczy. Zakład firmy w Winona w stanie Minnesota produkuje rocznie prawie 30 milionów funtów żelkowych cukierków i owocowych przekąsek, a do realizacji tego zadania wykorzystuje sprężarki powietrza Atlas Copco.

W zakładzie znajduje się pięć sprężarek z serii GA do pracy przy obciążeniu podstawowym, a także do użytku w weekendy. Ponieważ sprężone powietrze ma kontakt z żywnością, czystość i niezawodność mają kluczowe znaczenie. Powietrze jest oczyszczane przez parę chłodzonych osuszaczy powietrza i szereg wysokowydajnych filtrów linii głównej, a smar spożywczy jest wykorzystywany w celu zapewnienia, że spożywane cukierki są bezpieczne (i pyszne!).

Dzisiejszego wieczoru, gdy przeglądasz cukierki pozostawione przez (lub celowo ukryte przed) cukierek albo psikus, zastanów się nad inżynierią, która została zastosowana w każdym kawałku i znaczeniem wysokiej jakości sprężonego powietrza.