Elektrody spawalnicze Sabaros

Udostępnij

Elektrody Sabaros są produkowane przez szwajcarską firmę o tej samej nazwie. Produkuje urządzenia spawalnicze i materiały eksploatacyjne do różnego rodzaju prac. Firma weszła na rynek w '91 roku. Obecnie dostarcza swoje urządzenia i jest dystrybutorem takich marek jak Plansee, H.C. Starck i ARC Machines.

Treść artykułu:

  • 1 Wnioski
  • 2 Właściwości elektrod
  • 3 Zasady przechowywania
  • 4 Wniosek

Obszary zastosowania

Produkty Sabaros dostępne są w szerokim asortymencie. Są one bardzo często stosowane w przemyśle, budownictwie i montażu konstrukcji krytycznych. Znajdują się one również w przemyśle stoczniowym i przy budowie pojazdów.

Elektrody tej marki mogą być stosowane do obróbki metali nieżelaznych i ich stopów. Stosuje się je do stali o nieznanym składzie, siluminów, stopów niklu itp. Są one odpowiednie do spawania materiałów o różnej grubości i gęstości.

Właściwości elektrod

Pręty Sabaros mogą pochwalić się przydatnymi właściwościami, takimi jak:

  • szybkie i łatwe tworzenie spoin;
  • stabilne spalanie łukowe;
  • łatwe odrywanie żużla;
  • możliwa jest praca na różnych stanowiskach;
  • powłoka: podstawowa, rutylowa, grafitowa, specjalna;
  • średnica: 2 - 6 mm.

Niektóre modele mogą być stosowane bez wstępnej obróbki powierzchni. Oznacza to, że prace można rozpocząć w dowolnym momencie.

Elektrody mogą być zasilane prądem stałym lub zmiennym. I mogą być stosowane w trudnych warunkach pogodowych. Niskie temperatury nie mają wpływu na jakość połączenia.

Zasady składowania

Produkty Sabaros pakowane są w opakowaniach 5 kg. Dane techniczne są podane na opakowaniach. Elektrody są zawinięte w folię termokurczliwą, aby wykluczyć wilgoć.

Niektóre rodzaje produktów są odporne na wilgoć, ale nie wszystkie. Jeśli elektrody ulegną zamoczeniu - mogły zostać czymś oblane lub znajdowały się w wilgotnym pomieszczeniu - należy je zawsze wysuszyć przed rozpoczęciem pracy. Temperatura odpuszczania różni się w zależności od pręta. Dokładne wartości można znaleźć na opakowaniu. Ogólnie rzecz biorąc, temperatury wynoszą od 100 do 300°C. Czas schnięcia również jest różny - od 30 minut do 3 do 4 godzin.

Aby zapobiec zawilgoceniu elektrod i dalszemu ich twardnieniu, należy je przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze nie niższej niż 15° C.

Wniosek

Elektrody Sabaros są bardzo popularne na całym świecie. Znajdują one zastosowanie zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i w gospodarstwach domowych. Jak na tak wysoką jakość, są one całkiem przystępne cenowo. Mogą być wykorzystywane do niemal wszystkich rodzajów prac, takich jak łączenie różnych części i konstrukcji, a także montowanie urządzeń i różnych mechanizmów.

Najczęściej spotykane marki to Sabaros me 180, Sabaros me 140, Sabaros me 65, Sabaros mb 144, Sabaros me 7018s. Otrzymały one niezwykle pozytywne opinie od profesjonalistów, co jest najlepszą rekomendacją do zakupu.