FAQ: Przyszłość technologii sprężarek energooszczędnych

Udostępnij

P: Jaka jest przyszłość energooszczędnej technologii sprężarek?

Przyszłość technologii sprężarek powietrza leży w sprężarkach z napędem o zmiennej prędkości. Przed wprowadzeniem wysoce energooszczędnej technologii VSD, tradycyjna sprężarka typu "obciążenie/odciążenie" tego samego typu lepiej pasowała do niektórych procesów produkcyjnych niż sprężarka VSD. Obecnie, po wprowadzeniu sprężarek VSD+, które mogą zmniejszyć zużycie energii nawet o 50%, w większości procesów można zastąpić tradycyjną sprężarkę typu obciążenie/odciążenie sprężarką VSD. Dodatkowo, zwrot z inwestycji przy przejściu na sprężarkę VSD jest wyższy, a czas zwrotu jest krótszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Rozwój technologii sprężarek powietrza jest bardzo podobny do rozwoju przemysłu samochodowego. W miarę doskonalenia nowych technologii, które zmniejszają zużycie paliwa bez obniżania wydajności, coraz więcej kierowców domaga się ich zastosowania w celu zaoszczędzenia pieniędzy i przyczynienia się do poprawy stanu zdrowia planety. Również branża sprężarek powietrza rewolucjonizuje technologię i oferuje użytkownikom sprężonego powietrza bardziej zrównoważoną opcję.

Przy rosnących kosztach energii i rosnących wymaganiach dotyczących procesów przyjaznych dla środowiska, ważniejsze niż kiedykolwiek jest wdrożenie technologii, które zmniejszają zużycie energii. Inwestując w nową technologię, użytkownicy sprężonego powietrza mogą zmniejszyć zużycie energii oraz koszty eksploatacji i konserwacji, zwiększając jednocześnie wydajność i przyczyniając się do zdrowszej, bardziej zrównoważonej planety.

Aby dowiedzieć się więcej o GA VSD+ i sprawdzić, ile można zaoszczędzić, modernizując obecną sprężarkę, skontaktuj się z nami lub odwiedź stronę www.atlascopco.us/gamechangerusa.