Atlas Copco weźmie udział w targach WEFTEC 2014

Udostępnij

W dniach 27 września - 1 października weźmiemy udział w WEFTEC 2014, dorocznej wystawie technicznej i konferencji Federacji Środowiska Wodnego w Nowym Orleanie. Targi WEFTEC oferują tysiącom specjalistów ds. jakości wody z całego świata najnowszą wiedzę i szkolenia z zakresu jakości wody. Ponadto wystawa zapewnia niezrównany dostęp do najnowocześniejszych technologii i usług w tej dziedzinie.

Przedstawiciele firmyAtlas Copco będą obecni na stoisku nr 7615 i będą mogli porozmawiać o funkcjach i zaletach naszej szerokiej gamy dmuchaw niskociśnieniowych dla przemysłu ściekowego.

  • Seria bezolejowych dmuchaw śrubowych ZS jest do 40% bardziej energooszczędna niż dmuchawy trójłopatkowe i spełnia wymagania certyfikatu ISO 8573-1 klasy zero dla powietrza w 100% pozbawionego oleju, co całkowicie eliminuje ryzyko zanieczyszczenia olejem.
  • Seria odśrodkowych dmuchaw powietrza ZB gwarantuje ciągłe, wysoce niezawodne, energooszczędne i w 100% bezolejowe dostarczanie powietrza i również posiada certyfikat ISO 8573-1. Unikalna konstrukcja łożysk i system turbo-sprężania zapewniają największą objętość powietrza przy najniższym zużyciu energii.
  • Seria wielostopniowych dmuchaw odśrodkowych ZM oferuje wydajność do 40 000 cfm i ciśnienie do 1,6 bara (24 psig) i może być dostosowana do konkretnego zastosowania.

Wydarzenie w branży hotelarskiej świętuje pięć lat energooszczędnej technologii dmuchaw

Od czasu wprowadzenia serii ZS w 2009 roku, dzięki innowacjom w technologii dmuchaw oraz inwestycjom w firmę Houston Service Industries (HSi) i jej gamę energooszczędnych szybkobieżnych dmuchaw turbinowych, Atlas Copco oferuje obecnie największą gamę technologii dmuchaw na rynku. Nasza szeroka oferta technologii dmuchaw obejmuje urządzenia do pracy przy ciśnieniu od 300 mbar do 1200 mbar i przepływach od 50 CFM do 5000 CFM.

We wtorek 30 września w godz. 15-17 zapraszamy na stoisko Atlas Copco, aby uczcić pięć lat produkcji serii ZS. Zapewnione zostaną napoje i przekąski.

Najnowsze technologie obniżają koszty energii o 30%

W procesie oczyszczania ścieków miliony bakterii odżywiają się odpadami organicznymi, rozkładając je na dwutlenek węgla, azot i wodę. Ponieważ w tym procesie bakterie potrzebują tlenu, do zbiorników napowietrzających wdmuchiwane są duże ilości powietrza. Gaz fermentacyjny, produkt uboczny procesu, może być również wzbogacany i sprężany w celu wytworzenia energii elektrycznej. Ponieważ dmuchawy powietrza i gazu stanowią zwykle do 70% całkowitych kosztów energii elektrycznej w oczyszczalniach ścieków, wiele obiektów, w których zastosowano najnowsze technologie, jest w stanie obniżyć te koszty średnio o 30%.

Oprócz oczyszczania ścieków, inne branże, w których stosuje się dmuchawy, a które mogą skorzystać z najnowszych technologii oszczędzania energii, to m.in. transport pneumatyczny, wytwarzanie energii, produkcja żywności i napojów, przemysł farmaceutyczny, chemiczny, celulozowo-papierniczy, tekstylny, cementowy i ogólny.

Czy będziesz na targach WEFTEC 2014?

Daj nam znać w komentarzach poniżej lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o wydajnych dmuchawach dla przemysłu oczyszczania ścieków.