Elektrody spawalnicze Sormit

Udostępnij

Bardzo często podczas spawania konieczne jest wykonanie napawania lub okładzin. Wielu, nawet bardzo doświadczonych spawaczy, wykonuje takie proste operacje zwykłymi elektrodami spawalniczymi. W rzeczywistości, to jest złe i niewygodne, ponieważ robi platerowania zwykłej elektrody, istnieje ryzyko spalania metalu. Jest to również bardzo czasochłonne, a depozyt nie będzie dobrej jakości.

Aby ułatwić napawanie i platerowanie, inżynierowie zaczęli tworzyć specjalne elektrody, które mogły zwiększyć jakość i szybkość tych procesów.

Treść artykułu:

  • 1 Do czego używane są elektrody Sormite?
  • 2 Zastosowanie elektrod
  • 3 Wniosek

Do czego używane są elektrody Sormite?

Elektrody te są używane do zastosowań pomocniczych. Do tej pory wiele osób powiedziałoby, że profesjonalista z dużym doświadczeniem może pracować ze wszystkim i wszystko będzie dobrze. Jest to częściowo prawda, ale jeśli narzędzia i sprzęt nie są dobre do pracy, będzie prawie niemożliwe, aby produkt wysokiej jakości. Na przykład, nie można dokręcić śruby lub wkrętaka samogwintującego bez śrubokrętu lub wkrętaka, ani wbić gwoździa bez młotka. Wszystko to można próbować zrobić improwizowanymi środkami, ale nie będzie to praca wysokiej jakości.

Elektrody spawalnicze "Sormite" są używane prawie wszędzie i wielu rzemieślników zaleca, aby mieć je pod ręką. Takie elektrody mogą być niezbędne do naprawy maszyny. Na przykład, może to być uszkodzony wał lub inne części. Spawacze stosują je w procedurach pomocniczych i znacznie ułatwiają sobie pracę.

Elektrody sormitowe są również często stosowane w kolejnictwie. Szyny są bardzo obciążone przez pociągi, które ciągle po nich przejeżdżają. W związku z tym są one narażone na duże zużycie. Brakujący metal można uzupełnić za pomocą Sormitu. Jest to znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kompletna wymiana szyn.

Zastosowanie elektrody

Ponieważ ten typ elektrody jest wysoce specjalistyczny, musi być traktowany w specjalny sposób. Pierwszą rzeczą do rozpoczęcia korzystania z tych produktów jest proces utwardzania. Elektrody umieszcza się w specjalnym piecu rozgrzanym do temperatury około 900 °C. Powinny być podgrzewane przez 3,5 do 4 godzin. Po upływie tego czasu piec należy ostudzić do temperatury 750°C i ponownie nagrzać do 900°C, pozostawiając elektrody na kolejne 4 godziny. Następnie piec jest ponownie schładzany. Tym razem do temperatury 600°C. Po trzecim nagrzaniu pieca do 900°C należy go schłodzić do temperatury 35°C.

Oddzielne prace muszą być również przeprowadzone na częściach, na których zastosowano okładziny metalowe. Należy je podgrzać w oleju do temperatury 950°C. Należy to robić przez około 50 minut.

Elektrody dostępne są w średnicach od 3 do 7 mm. Modele "Sormite t-590" są stosowane do napawania elementów pracujących w normalnych warunkach, a "Sormite s27" do napawania elementów odpornych na zużycie.

Wniosek

Elektrody Sormite są używane w wielu różnych zastosowaniach, gdzie można zrezygnować z długiego i kosztownego procesu spawania. Zamiast tego można wykonać drobne napawanie i lutowanie małych warstw metalu. Specjaliści twierdzą, że specjalistyczne produkty znacznie lepiej nadają się do takich zadań niż zwykłe elektrody.