Aluminiowe przewody rurowe zwiększają wydajność systemu sprężonego powietrza

Udostępnij

Minimalizując spadki ciśnienia i optymalizując jakość sprężonego powietrza, dobrze zaprojektowany system rurociągów sprężonego powietrza może mieć duży wpływ na efektywność energetyczną systemu sprężonego powietrza. Modułowe orurowanie sprężonego powietrza zapewnia swobodę projektowania niestandardowego systemu orurowania sprężonego powietrza, aby spełnić unikalne potrzeby zakładu, oferując jednocześnie elastyczność w dostosowywaniu projektu w przypadku rozbudowy zakładu.

Wykazano, że systemy rurowe starsze niż pięć lat wykazują nieszczelności do 25%, a pojedynczy wyciek powietrza o ćwierć cala przy ciśnieniu 100 psi kosztuje ponad 2500 USD rocznie, w zależności od aktualnych kosztów energii. Wymiana starych systemów rurowych na odporne na korozję i lekkie aluminiowe rury AIRnet pomaga zminimalizować wycieki powietrza i zmniejszyć straty na liniach.

Przez wiele lat czarne żelazo było standardowym wyborem dla rurociągów w przemyśle produkcyjnym, mimo że dostępna jest bardziej wydajna alternatywa. Czarne żelazo jest bardzo ciężkie, zaczyna rdzewieć zaraz po zainstalowaniu i z czasem staje się coraz mniej wydajne.

Aluminiowe przewody AIRnet firmy Atlas Copco mogą być z łatwością instalowane przez jedną osobę. Złączki polimerowe zapewniają idealne wyrównanie i eliminują gwintowanie, spawanie, klejenie i zaciskanie, a gładkie wnętrze rur aluminiowych pozwala na bardziej efektywny przepływ powietrza przez rurę, jednocześnie zapobiegając korozji. Ponadto inżynierowie projektu Atlas Copco AIRnet mogą zaprojektować modułowy system rurociągów powietrza, który spełni potrzeby każdego obiektu zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Aby dowiedzieć się więcej o systemie AIRnet firmy Atlas Copco, skontaktuj się z nami lub zostaw komentarz poniżej. Jeśli chcesz regularnie otrzymywać porady i artykuły na temat sprężonego powietrza, zasubskrybuj nasz cotygodniowy e-mail z podsumowaniem i dołącz do rozmowy.