Elektrody spawalnicze Esab

Udostępnij

Elektrody Esab cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów CIS. W rzeczywistości, ta marka produktu jest bardzo wysokiej jakości. Mogą być wykorzystywane do różnego rodzaju prac zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w produkcji na dużą skalę.

Firma zajmuje się rozwojem i tworzeniem urządzeń spawalniczych od bardzo wielu lat i przez ten czas zdążyła osiągnąć najwyższą poprzeczkę jakości i szacunku wśród konsumentów.

Treść artykułu:

  • 1 Zastosowanie elektrod
  • 2 Rodzaje elektrod
  • 3 Wniosek

Stosowanie elektrod

Elektrody Esab są niezawodne w użyciu i są sprzedawane w bardzo korzystnych cenach. Nadają się one szczególnie do spawania stali o wysokiej wytrzymałości i metali z niewielką ilością dodatków. Są one odporne na pęknięcia od przypalenia i mają zwiększoną wytrzymałość.

Produkty te dają dobrą spoinę i jej właściwości. Nadają się one zarówno do napawania, jak i do pełnego utwardzania. Cechą charakterystyczną tych elektrod jest niski pobór ciepła. Jest to przydatne przy pracy z dużymi szczelinami powstałymi podczas montażu.

Esab jest bardzo popularny przy pracy z blachami galwanizowanymi. Kolejną ważną cechą jest zwiększona odporność na korozję. Na produktach, które są spawane tymi elektrodami, rdza nie pojawi się przez bardzo długi czas.

Mistrzom zaleca się stosowanie elektrod podczas pracy z kompozycjami węglowymi, metalami morskimi i konstrukcyjnymi. "Esab" są produkowane w kilku wariantach powłoki:

  • kwaśny;
  • celuloza;
  • mieszane;
  • podstawowe;
  • rutyl itp.

Główną zaletą elektrod jest to, że są one łatwe w użyciu. Oznacza to, że mogą być obsługiwane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych pracowników. Elektrody te mogą być stosowane nawet do spawania w trudno dostępnych miejscach, takich jak spoiny, narożniki itp.

Rodzaje elektrod

Jako duży producent, Esab produkuje wiele różnych rodzajów elektrod, w tym OK i Uoni. Są to dość powszechne elektrody używane przez spawaczy w wielu gałęziach przemysłu. Spełniają one najwyższe standardy jakości.

Większość produktów dostępna jest w zakresie średnic od 2 - 3 mm do 6 - 7 mm. Dzięki temu można dobrać odpowiednią wędkę do danego zadania. Grubsze elektrody są niezbędne do pracy ze stalą o większej grubości.

Wniosek

Elektrody Esab posiadają wszystkie cechy niezbędne do wydajnej pracy. Nadają się one nie tylko dla rzemieślników z dużym doświadczeniem, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają spawać i uczą się zawodu. Pozytywne opinie ogromnej liczby klientów prywatnych i firm świadczą o tym, że Esab nie na próżno znajduje się w czołówce rynku elektrod i urządzeń spawalniczych.