Elektrody spawalnicze "OZS 12

Udostępnij

Ten model elektrody został opracowany przez producenta takiego jak SpetsElektrode. Głównym przeznaczeniem "OZS-12" jest praca z konstrukcjami i wyrobami wykonanymi ze stali węglowej.

Treść artykułu:

  • 1 Właściwości "OZS-12"
  • 2 Cechy pracy
  • 3 Wniosek

Właściwości "OZS-12"

Wśród charakterystycznych cech tych elektrod, należy zauważyć, że proces spawania jest bardzo łatwy zarówno podczas spawania połączeń i podczas tworzenia sczepności. Z tego powodu produkty te są bardzo często stosowane przy montażu rurociągów.

Jedną z głównych zalet tych prętów jest to, że mogą one pracować przy bardzo niskich prądach. Oznacza to, że można je podłączyć do konwencjonalnych urządzeń sieciowych.

"OZS-12" bardzo dobrze sprawdza się przy spawaniu złączy teowych i uzyskiwaniu złączy wklęsłych.

Nawet utlenione powierzchnie mogą być obrabiane przy użyciu tych elektrod.

Cechy szczególne

Podczas pracy można używać długiego łuku. Zaleca się utwardzenie elektrod przed rozpoczęciem pracy. Odbywa się to w specjalnym piecu rozgrzanym do temperatury 160 °C. Pręty umieszcza się w nim na około 30-40 minut. To wystarczy, aby usunąć nadmiar wilgoci i sprawić, że poziom wilgotności będzie akceptowalny.

Elektrody te mogą być wykorzystywane do wielu różnych zastosowań. Są one uniwersalne i mogą być stosowane w prawie każdym rodzaju działalności gospodarczej lub środowiska domowego. Elektrody te mogą być stosowane do spawania powierzchni metali o różnej zawartości węgla.

Praca może być wykonywana przy każdym rodzaju prądu w odwrotnej polaryzacji.

Rdzeń elektrody jest przedstawiony w postaci drutu. Powłoka wykonana jest z rutylu. Zawartość wilgoci jest minimalna - 0,7%.

"OZS-12" są produkowane zgodnie z GOST i spełniają wszystkie dostępne normy jakościowe. Dobrze współpracują ze stalami i różnego rodzaju dodatkami. Dopuszczalna wytrzymałość uzyskanej spoiny wynosi 450 MPa. Parametr ten jest jednym z najważniejszych dla wielu produkcji, w których liczą się nie tylko parametry robocze, ale również mechaniczne i techniczne.

Parametry techniczne:

  • współczynnik okładziny: 8,5 g/Ah;
  • wydajność: 1,2 kg/h;
  • zużycie: 1,7 kg/kg platerowanego metalu;
  • powłoka: rutyl;
  • średnica: 2 - 5mm.

Przy pracy z prętami 2mm stosuje się prądy od 30 do 90A; dla 3mm: 70 do 130 A; dla 4 mm: 110 - 180 A; dla 5 mm: 130 — 220 А. Więcej znajdziesz na: http://generikbt.pl

Wniosek

Elektrody OZS-12 są uniwersalne i mogą być stosowane zarówno przez spawaczy prywatnych, jak i firmy specjalizujące się w montażu konstrukcji metalowych i stalowych. Okazało się, że są one doskonałym jakościowo i łatwym w użyciu materiałem eksploatacyjnym, dzięki któremu można nie tylko wykonać wysokiej jakości spoinę, ale również zwiększyć wydajność pracy.