Elektrody spawalnicze Askaynak

Udostępnij

Elektrody Askaynak są zagranicznym odpowiednikiem powszechnie stosowanych modeli ANO, Uoni i innych. Są one odpowiednie do spawania kompozycji węglowych i niskowęglowych. Nadają się one również do spawania produktów z żeliwa i miedzi, jak również konstrukcji i części ze stali nierdzewnej.

Treść artykułu:

  • 1 Cel i zastosowanie elektrod
  • 2 Różnorodność elektrod
  • 3 Wniosek

Przeznaczenie i zastosowanie elektrod

Elektrody Askaynak przeznaczone są do łączenia konstrukcji nośnych i prostych. Podczas spawania przekonasz się, że praca z tymi elektrodami jest dość łatwa i wygodna. Pierwszą rzeczą, która Cię zaskoczy, jest łatwy zapłon łuku i jego stabilne spalanie. Podczas spawania powstaje tylko niewielka ilość odprysków. Spoina jest gładka i bez wad. Przejście od metalu nieszlachetnego do platerowanego jest bardzo łatwe.

Dzięki stabilnemu łukowi elektrycznemu można utrzymać jakość spoiny przez cały czas trwania pracy. Nawet jeśli wystąpią przerwy w dostawie prądu, nie będzie to miało wpływu na spawy.

Rodzaje elektrod

Jak już wspomnieliśmy, elektrody nadają się do pracy zarówno na krytycznych, jak i zwykłych elementach konstrukcji. Na przykład, model "P 309 L" nadaje się do spawania stali żaroodpornych, które są używane do interakcji w wysokich temperaturach.

Zespoły spawane elektrodami Askaynak mogą wytrzymać naprężenia temperaturowe do 1000°C. Mogą być również stosowane w środowiskach utleniających.

Produkty te są często stosowane do łączenia elementów i części pracujących w podwyższonych temperaturach i przy niskich obciążeniach. Elektrody te znajdują zastosowanie przy budowie i remontach komór spalania oraz innych instalacji wymaganych w przemyśle chemicznym, papierniczym i spożywczym.

Wśród produktów firmy Askaynak znajdują się modele przeznaczone do spawania stali austenitycznych. Dotyczy to również materiałów, które mogą wytrzymać temperaturę do 500°C. Po wykonaniu spoiny nie wymaga ona żadnej dodatkowej obróbki cieplnej.

Elektrody są stosowane przy łączeniu części i podzespołów, które nie wymagają odporności na korozję. Modele Askaynak cieszą się największym zainteresowaniem w produkcji kotłów, rur, a także urządzeń potrzebnych w przemyśle tekstylnym i chemicznym.

Elektrody Askaynak znajdują również zastosowanie w produkcji konstrukcji i elementów odpornych na korozję. Szew wykonany przez spawanie będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych i będzie miał wysoki poziom wytrzymałości. Produkty spawane tymi elektrodami wytrzymują temperaturę do 450°C. Mogą one znajdować się w środowisku korozyjnego kwasu lub pod wysokim ciśnieniem. Z reguły są to różne naczynia.

Wniosek

Elektrody Askaynak znajdują zastosowanie w branżach specjalnych, gdzie urządzenia i produkty muszą spełniać specjalne wymagania techniczne. Obejmują one reżimy temperaturowe, interakcję z różnymi substancjami i ciśnienie. Zakupem tych elektrod będą zainteresowane przede wszystkim duże zakłady przemysłowe z branży chemicznej i spożywczej. Mogą być również stosowane przy budowie rurociągów i innych szczelnych konstrukcji.

Więcej znajdziesz na: http://generikbt.pl