Elektrody spawalnicze Fox

Udostępnij

Elektrody spawalnicze Fox są produktami z powłoką z rutylu austenitycznego. Ich cechą szczególną jest to, że posiadają stopowy rdzeń. Głównym celem tych elektrod jest spawanie związków zawierających chrom. Stosuje się je również do obróbki stali nierdzewnej. Kolejną zaletą "Foxa" jest jego wysoka odporność na temperaturę i korozję.

Treść artykułu:

  • 1 Charakterystyka elektrod
  • 2 Gdzie są stosowane elektrody?
  • 3 Wniosek

Charakterystyka elektrod

Elektrody Fox są w rzeczywistości uniwersalne i mogą być stosowane do spawania różnych metali. Do głównych zalet tych produktów należą:

  • Stabilny łuk, dzięki któremu można wykonywać równomierne i mocne spoiny;
  • Brak "nawisu";
  • niski odprysk;
  • dobra lepkość żużla;
  • łatwy zapłon łuku elektrycznego;
  • Spawanie można wykonywać w każdej pozycji - byle nie do góry nogami.

Elektrody Fox mogą być stosowane zarówno w trybie DC jak i AC. Elektrody są powlekane w taki sposób, aby były jak najmniej podatne na wilgoć. Zapobiega to tworzeniu się porów w stawach.

Gdzie są stosowane elektrody?

Marka jest szeroko stosowana w inżynierii mechanicznej, przetwórstwie spożywczym, produkcji papieru, browarach i innych gałęziach przemysłu. Ponadto, elektrody te są stosowane w rurociągach naftowych, zbiornikach, kotłach i przemyśle stoczniowym. Produkty spawane tymi elektrodami mogą wytrzymać wysokie temperatury i ciśnienie.

"Fox" są szeroko stosowane w środowiskach utleniających. Najczęściej można je spotkać w zakładach chemicznych, gdzie pracuje się z kwasami, materiałami wybuchowymi itp. oraz w przemyśle spożywczym, gdzie produkowane są oleje i tłuszcze. Elektrody te są również stosowane w inżynierii jądrowej i materiałów wybuchowych.

Zakres zastosowań tych produktów jest dość szeroki. Z tego powodu popyt na nie stale rośnie. Klienci współpracujący z firmą Fox są świadomi, że elektrody te charakteryzują się jakością i niezawodnością.

O pozytywnych właściwościach mówią również specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Mieli oni okazję porównać te elektrody z innymi odmianami i wolą używać Foxa, ponieważ różni się on od konkurencji niezawodnością i komfortem użytkowania.

Elektrody Fox są nowoczesnymi produktami. Spełniają one wszystkie niezbędne normy jakościowe. Wszystkie produkty tej marki posiadają certyfikaty zgodności, dające dostęp do pracy w szczególnie wymagających branżach.

Wniosek

Elektrody tej marki sprawdzą się zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i w małych zakładach przemysłowych. Mogą być stosowane jako uniwersalne narzędzie do spawania różnego rodzaju konstrukcji i zespołów lub jako specjalistyczne, wysoko wyspecjalizowane urządzenia dostosowane do specyfiki pracy.