3 wskazówki ułatwiające instalację sprężarki

Udostępnij

Przy zakupie nowej sprężarki wiele osób koncentruje się na jej możliwościach - i nie bez powodu. Ale po wybraniu sprężarki nadchodzi czas na jej instalację. Choć wybór sprężarki jest bardzo przemyślany, wiele osób nie bierze pod uwagę problemów, które mogą wystąpić podczas instalacji. Poniżej znajdują się trzy szybkie wskazówki, które pomogą w bezproblemowym zainstalowaniu sprężarki.

  1. Upewnij się, że sprężarka ma dostęp do zasilania.

Może się to wydawać oczywiste, ale jest to kluczowy element instalacji. Podczas podejmowania decyzji o tym, gdzie będzie znajdować się sprężarka - w oddzielnym pomieszczeniu czy w pobliżu miejsca końcowego użytkowania - konieczne jest zapewnienie jej dostępu do energii elektrycznej. W zależności od systemu, może to być sprężarka typu plug-and-play lub sprężarka wymagająca specjalnego okablowania. Jeżeli punkt podłączenia znajduje się w dużej odległości, potrzebne będą przewody, które dotrą do niego bez nadmiernego zwiększania oporu elektrycznego. Istnieją również inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w przypadku elektryczności, dlatego należy współpracować z profesjonalnym inżynierem, aby upewnić się, że system jest gotowy do pracy.

  1. Zmierz powierzchnię podłogi i otwory drzwiowe.

Może się to wydawać oczywiste, ale ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest sprężarka, która nie zmieści się w Twoim obiekcie. Należy zmierzyć przestrzeń, w której ma się znajdować sprężarka i porównać ją z powierzchnią podstawy sprężarki. To samo dotyczy otworów drzwiowych. Jest to rzadkie zjawisko, ale niektóre duże sprężarki mogą nie zmieścić się w wąskich drzwiach.

  1. Zapewnić sprężarce odpowiedni wlot powietrza i wentylację.

Sprawdziłeś już, czy sprężarka ma dostęp do zasilania i czy zmieści się w danym miejscu. Należy również upewnić się, że sprężarka ma odpowiedni wlot powietrza i wentylację. Powietrze wlotowe może pochodzić z powietrza otaczającego sprężarkę lub z przewodów. Jeśli sprężarka pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje, należy się upewnić, że pomieszczenie to jest odpowiednio wentylowane. Sprężarki wytwarzają ciepło, więc jeśli nie będzie dopływu chłodniejszego powietrza, sprężarka będzie pobierać coraz gorętsze powietrze, co może prowadzić do przegrzania. Jeżeli sprężarka znajduje się w małej przestrzeni bez wentylacji, może powstać podciśnienie, co utrudni otwieranie drzwi do pomieszczenia, w którym znajduje się sprężarka.

Przy zakupie i instalacji nowej sprężarki należy zawsze współpracować z fachowcem. Zastanawiasz się nad zakupem nowej sprężarki? Pozwól nam pomóc! Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów już dziś.