Top Product: Original GA 90 VSD

Udostępnij

Z okazji 140. rocznicy powstania firmy poprosiliśmy kilku menedżerów ds. produktów o opowiedzenie o swoim ulubionym produkcie Atlas Copco. Do tej pory przedstawiliśmy najważniejsze historie dotyczące stacjonarnej rotacyjnej sprężarki powietrza z wtryskiem oleju GA 500 i naszego systemu odzyskiwania energii. W tym tygodniu odpowiedzi udzielił Trey Ragsdale, kierownik ds. marketingu produktów, sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju o mocy 30-90 kW w amerykańskim oddziale Industrial Air.

"Moim ulubionym produktem firmy Atlas Copco jest oryginalny model GA 90 VSD. GA 90 VSD była pierwszą na rynku elektrycznie napędzaną, śrubową sprężarką powietrza o zmiennej prędkości obrotowej. GA 90 VSD zrewolucjonizowała branżę sprężarek, ponieważ stanowiła idealne rozwiązanie problemu efektywnego dopasowania mocy sprężarki do zapotrzebowania systemu w szerokim zakresie przepływu. Wcześniej technologia stosowana do zmiany wydajności sprężarki była ograniczona do urządzeń mechanicznych, które miały niską wydajność przy częściowych przepływach i często powodowały problemy z niezawodnością ze względu na ich mechaniczną naturę.

Energia do produkcji sprężonego powietrza może stanowić 40% całkowitego rachunku za energię elektryczną zakładu, a sprężarki VSD mogą zmniejszyć koszty energii sprężonego powietrza o 35%, co oznacza, że użytkownicy sprężonego powietrza mogą doświadczyć ogromnych oszczędności energii przy jednoczesnym utrzymaniu precyzyjnego ciśnienia w systemie."


Trey Ragsdale jest kierownikiem ds. marketingu produktów w firmie Atlas Copco w zakresie sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju o mocy 30-90 kW. Pracując przez wiele lat w dziale serwisu, rozwoju nowych produktów i sprzedaży, Ragsdale jest weteranem branży sprężonego powietrza i brał udział w określaniu specyfikacji systemów sprężonego powietrza dla setek zakładów w całej Karolinie. Ragsdale uzyskał tytuł licencjata inżynierii mechanicznej na North Carolina State University.