Elektrody spawalnicze Nittetsu

Udostępnij

Elektrody Nittetsu są produkowane przez Nippon Steel & Sumikin Welding (Japonia). Producent ten zajmuje się produkcją urządzeń spawalniczych. Jej produkty są znane na całym świecie.

Treść artykułu:

  • 1 Obszary zastosowania
  • 2 Właściwości elektrod
  • 3 Zasady składowania
  • 4 Zasady użytkowania
  • 5 Wniosek

Obszary zastosowania

Są one najczęściej stosowane przy rurociągach gazu i ropy naftowej. Są one często stosowane w przemyśle stoczniowym, przy spawaniu krytycznych lub specjalnych konstrukcji itp. Stosuje się je w różnych pozycjach, co upraszcza proces spawania i daje użytkownikowi możliwość spawania w trudno dostępnych miejscach. Nadaje się do różnych grubości stali.

Nittetsu w pełni spełnia międzynarodowe standardy jakości.

Właściwości elektrod

Szwy wykonane przy użyciu tych elektrod są bardzo mocne i trwałe. Są one odporne na pęknięcia i naprężenia mechaniczne. Dzięki temu, że pręty utrzymują łuk w stanie ciągłego spalania, spawacz może uzyskać równomierną spoinę, która wszędzie ma taką samą grubość. Szybki zapłon łuku i łatwe odrywanie żużla ułatwiają pracę.

Elektrody Nittetsu dostępne są w kilku średnicach - od 2 do 6 mm. Są one dostarczane w powłokach rutylowych, podstawowych i specjalnych. Spawanie może odbywać się przy zasilaniu prądem stałym lub zmiennym.

Zasady przechowywania

Elektrody te dostarczane są w kartonowych pudełkach, owinięte folią termokurczliwą. Chroni to produkt przed wilgocią. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na informacje zawarte na opakowaniu. Podaje ona specyfikację elektrod oraz ich parametry techniczne. Jeśli wybierzesz niewłaściwe elektrody, nie będziesz w stanie pracować wydajnie.

Prawie wszystkie modele Nittetsu mogą być stosowane do produktów i konstrukcji w trudnych warunkach i w niskich temperaturach.

Aby zmaksymalizować czas przechowywania i żywotność elektrod, powinny być one przechowywane w ciepłym środowisku o niskiej wilgotności. Nigdy nie pracuj z mokrymi lub wilgotnymi elektrodami. Jeżeli pręty ulegną zamoczeniu lub zawilgoceniu, należy je wysuszyć. Odbywa się to za pomocą specjalnego pieca. Elektrody należy umieścić tam na 1 - 2 godziny, a temperaturę ustawić na 70 - 350°C. Czas i temperatura suszenia zależą od rodzaju elektrody. Parametry te są również podane na opakowaniu.

Jak używać

Aby uzyskać trwałą, dobrze wyglądającą i jednolitą spoinę, powierzchnie metalowe muszą być oczyszczone. Należy usunąć rdzę, brud, olej lub smar. Łuk musi znajdować się jak najbliżej jeziorka spawalniczego. Elektroda powinna być ustawiona pod kątem prawie 90° do powierzchni. Do spawania wszelkich konstrukcji i części należy stosować wyłącznie suche elektrody.

Wniosek

Elektrody Nittetsu są w pełni certyfikowane przez NAKS. Są one często wykorzystywane nawet przez nasze firmy, takie jak Gazprom, Transneft, itp. Wielu profesjonalnych spawaczy używa elektrod tej marki.

Główną zaletą "Nittetsu" jest to, że łączą one w sobie akceptowalną cenę i doskonałą jakość. Wszystkie złącza będą niezawodne, a koszty materiałów eksploatacyjnych będą niskie.