Aktualne rozwiązania Atlas Copco w zakresie wytwarzania próżni zgrubnej

Udostępnij

Dzięki prawie 20-letniemu doświadczeniu w dziedzinie wysokiej próżni i próżni zgrubnej, a także wiedzy i doświadczeniu w zakresie pomp i systemów próżniowych z pierścieniem cieczowym i łopatkami obrotowymi, Jerry Geenen został mianowany regionalnym kierownikiem linii biznesowej ds. rozwiązań próżniowych w Ameryce Północnej.

Jerry Geenen

Geenen będzie związany z nową grupą ds. rozwiązań próżniowych firmy Atlas Copco Compressors, w której będzie pracował nad rozwojem segmentu szorstkiej próżni firmy Atlas Copco w Ameryce Północnej. Segment ten koncentruje się na produktach i rozwiązaniach, takich jak śrubowy zestaw próżniowy GVS z uszczelnieniem olejowym. GVS to pierwszy pakowany system próżniowy firmy Atlas Copco przeznaczony do pracy w warunkach szorstkiej próżni w zakresie od 29,9 do 15 in-HgV. Zapewnia wydajność od 365 do 3000 cfm, co czyni go idealnym urządzeniem do zastosowań w elektronice, obróbce drewna, rozlewaniu i puszkowaniu, pakowaniu, przemyśle drukarskim i tworzyw sztucznych.

Seria GVS może również pomóc zakładom w osiągnięciu znacznych oszczędności energii i konserwacji poprzez zastąpienie wielu zdalnie sterowanych pomp próżniowych systemem scentralizowanym. Centralny system podciśnieniowy zapewnia powietrze i podciśnienie dla kilku maszyn jednocześnie, co oznacza, że cały sprzęt może być przechowywany w oddzielnym pomieszczeniu, co pozwala zwolnić miejsce w fabryce.

Geenen uzyskał tytuł licencjata inżynierii na Uniwersytecie Purdue Calumet, a wcześniej pracował w działach inżynierii, projektowania opakowań oraz zarządzania sprzedażą i marketingiem. Przed rozpoczęciem pracy w Atlas Copco Geenen był właścicielem i dyrektorem firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą pomp próżniowych, która została wybrana na listę Inc. 5000 najszybciej rozwijających się firm w Stanach Zjednoczonych.