Sól morska i sprężone powietrze

Udostępnij

W przemyśle spożywczym czyste, wolne od oleju powietrze jest niezbędne do uzyskania najwyższej jakości produktu końcowego. W firmie dostarczającej i przetwarzającej sól morską z siedzibą w Seattle sprężone powietrze jest wykorzystywane zarówno do sortowania, jak i pneumatycznego sterowania urządzeniami.

Sól morska jest przetwarzana w niewielkim stopniu lub wcale, dzięki czemu minerały obecne w wodzie morskiej pozostają nienaruszone. W celu usunięcia zanieczyszczeń oceanicznych, w tym cząstek piasku i muszli morskich, firma wykorzystuje najnowocześniejszą maszynę do sortowania optycznego z kamerami o wysokiej rozdzielczości. Z celami ustawionymi na usuwanie cząstek w oparciu o rozmiar lub kolor, bardzo precyzyjny podmuch powietrza usuwa zanieczyszczenia z soli. Ponieważ w tym zastosowaniu powietrze ma bezpośredni kontakt z solą, musi być czyste i wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Ważne jest również, aby używać powietrza pozbawionego oleju do zasilania sterowników pneumatycznych w środowiskach związanych z przetwarzaniem żywności. Olej w powietrzu będzie w końcu gromadził się na sprzęcie, prowadząc do zacięć i przestojów w produkcji. Ponadto przyrządy i sprzęt stale odprowadzają powietrze, więc jeśli jest ono zaolejone, zanieczyszcza produkt końcowy.

Czy rozważaliście Państwo zastosowanie bezolejowego powietrza w procesach przetwórstwa spożywczego? Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o opcjach bezolejowego powietrza lub podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.