Korzyści z wytwarzania azotu na miejscu

Udostępnij

Azot ma wiele różnych zastosowań dla wielu różnych producentów. Jako siostrzana funkcja sprężonego powietrza, wytwarzanie azotu na miejscu może zapewnić dodatkowe możliwości oszczędności kosztów i innych korzyści dla producentów, którzy rezygnują z usług dostarczania ciekłego azotu.

Koszt dostarczanego ciekłego azotu na rynku przemysłowym może wahać się, w zależności od kosztów rynkowych i miejsca dostawy, od 0,35 USD za sto stóp sześciennych do 1,50 USD za sto stóp sześciennych. W przypadku butli cena może wzrosnąć nawet do 3 USD za sto stóp sześciennych. Przejście na wytwarzanie azotu na miejscu może początkowo obniżyć koszty do około 0,21 USD za sto stóp sześciennych, niezależnie od lokalizacji użytkownika.

Wielu producentów, którzy polegają na azocie jako krytycznej funkcji swojej działalności, przechodzi z dostarczania ciekłego azotu na wytwarzanie azotu na miejscu. Zmiana ta staje się łatwa do uzasadnienia, gdy firmy te zdają sobie sprawę, że mogą wygenerować oszczędności od 40 do 80 procent, w zależności od aktualnych cen rynkowych ciekłego azotu, dzięki przejściu na wytwarzanie azotu na miejscu.

Dostawcy sprzętu do wytwarzania azotu na miejscu, tacy jak Atlas Copco, mogą współpracować z producentami w celu opracowania arkusza kalkulacyjnego, który pomoże im zidentyfikować ostateczne oszczędności, które czekają na przejście z dostarczanego ciekłego azotu na wytwarzanie na miejscu w różnych branżach.

Producenci mogą szybko zwiększyć wydajność i obniżyć koszty dzięki przejściu na wytwarzanie azotu na miejscu. A korzyści peryferyjne związane z tą zmianą procesu będą miały również trwały wpływ na pracowników i klientów.