Elektrody spawalnicze Shadrinskiye

Udostępnij

Szadryńskie Zakłady Metalurgiczne rozpoczęły działalność w połowie ubiegłego wieku. Z elektrodowni wyodrębniło się samodzielne przedsiębiorstwo dopiero w 1994 r. Obecnie zakład produkuje ponad 80 gatunków elektrod.

W 2014 r. firma ShEZ uruchomiła nowy zakład. "SHEZ wprowadził na rynek nową gamę produktów GOODEL. Nowe, wysokiej jakości produkty znajdują zastosowanie w budowie maszyn, energetyce, budownictwie i przemyśle naftowym.

Rodzaje elektrod i ich przeznaczenie

Przyjrzyjmy się niektórym z najbardziej popularnych modeli produkowanych przez fabrykę w Shadrinsk:

  • OZL-17U - stosowany do materiałów o grubości do 12 mm. Jeśli metal jest grubszy niż to, konieczne jest, aby być krawędzią. Przed rozpoczęciem pracy pręty powinny być kalcynowane przez jedną godzinę w temperaturze 300 ° C.
  • OZS-4 - przeznaczony do konstrukcji i materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Elektrody te mogą być stosowane w długich łukach na utlenionych powierzchniach. Przed nałożeniem należy je temperować w temperaturze 140°С przez 40-50 minut.
  • OZL-25B, OZL-27 i OZL-28 są przeznaczone do pracy w żeliwie i do obróbki powierzchniowej. Prace wykonywane są przy użyciu prądu stałego o odwróconej polaryzacji.
  • ANZHR-1, ANZHR-2 - stosowane są do pracy z metalami wysokostopowymi. Elektrody te mogą być stosowane do spawania różnych rodzajów stali, które działają w temperaturze nie wyższej niż 570 ° C.
  • OZB-2M - pręty przeznaczone są do pracy z miedzią techniczną.
  • MR-3 i GOODEL OK-46 - stosowane do spawania konstrukcji ze stali węglowych i kompozycji niskostopowych. Nadaje się do produktów o wytrzymałości do 451 MPa.
  • УОНИ 13/55 - ten sam cel, tylko wytrzymałość metalu może osiągnąć 490 MPa.
  • ANO-16 i OZS-6 są uniwersalnymi prętami spawalniczymi. Nadają się one do spawania każdego rodzaju stali. Mogą być zasilane prądem stałym i zmiennym.
  • SHEZ-1P (OZR-1) - służą do cięcia noży i kształtek. Elektrody mogą być również stosowane do naprawy uszkodzeń w częściach i elementach wykonanych z żeliwa, miedzi i stali.

Jak widać, produkty Zakładu w Szadryńsku mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań. Także w przedsiębiorstwach, w których produkty i urządzenia podlegają wysokim wymaganiom w zakresie odporności na wpływy zewnętrzne.

Wniosek

Jako następca produkcji radzieckiej, Szadryński Zakład Elektrod przestrzega wysokich standardów produkcji i wykorzystuje tylko wysokiej jakości surowce i materiały. Dzięki temu jakość produkowanych modeli zawsze pozostaje na wysokim poziomie. "SHEZ" ma wielu lojalnych klientów, którzy pozostawiają tylko pozytywne opinie na temat współpracy z tym producentem.