Co robi inteligentny system sprężarek?

Udostępnij

W dzisiejszych czasach wszystko jest inteligentne. Inteligentne telefony, inteligentne samochody, inteligentne zegarki... ale co z inteligentnymi systemami sprężarek? Podobnie jak dodatkowy pracownik w zakładzie, inteligentne systemy sprężarek mogą obserwować, arbitrażować i pomagać w płynniejszym działaniu zakładu.

Monitorowanie z dowolnego miejsca

Niezależnie od tego, czy jesteś na hali, czy w drodze, możesz być w pobliżu swojej sprężarki. Dzięki zdalnemu monitorowaniu możesz mieć oko na swoje maszyny i upewnić się, że działają płynnie.

Wczesne wykrywanie problemów

Czy dokumentacja konserwacji jest aktualna? Czy wiesz, kiedy następnym razem podzespoły sprężarki będą wymagały rutynowego serwisu? Dzięki zdalnemu monitorowaniu Twoje maszyny zrobią to za Ciebie. Inteligentny system jest świadomy potrzeb konserwacyjnych i ostrzega, zanim małe problemy staną się poważnymi problemami, zapobiegając nieplanowanym przestojom i pomagając zaoszczędzić pieniądze.

Poprawa wyników finansowych

Monitorowanie maszyn oznacza również monitorowanie zużycia energii. Inteligentne systemy mogą pomóc w identyfikacji nieefektywności, niezależnie od tego, czy są to oznaki potencjalnych wycieków powietrza, czy niewłaściwie używanych maszyn.

Atlas Copco oferuje zdalne monitorowanie SMARTLink, które zapewnia aktualizacje na żywo wszystkich maszyn, aby zapewnić maksymalną wydajność i czas pracy. Można również otrzymywać spersonalizowane raporty w celu zbadania zużycia energii i poprawy ogólnego zużycia energii.

Na co więc czekasz? Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś, aby wyposażyć swój system w technologię SMARTLink. Czy korzystasz ze zdalnego monitorowania? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.