Optymalizacja działania dzięki audytowi AIRScan

Udostępnij

Wszyscy wiemy, że sprężone powietrze jest jednym z najważniejszych mediów w przemyśle wytwórczym. Ale jest to również jeden z największych konsumentów energii. W wielu instalacjach sprężonego powietrza istnieją często znaczące rozwiązania w zakresie oszczędności energii, które można zrealizować, zatrudniając konsultantów Atlas Copco ds. energii i powietrza, którzy określą akceptowalną równowagę operacyjną, aby zaspokoić potrzeby produkcyjne i zminimalizować koszty operacyjne.

W jaki sposób nasi inżynierowie ds. obsługi klienta dostarczają rozwiązania zapewniające oszczędności?

Firma Atlas Copco oferuje trzy usługi monitorowania energii, w tym zindywidualizowany audyt AIRScan, który jest dopasowany do budżetu firmy i może obejmować zarówno podstawowe kontrole, jak i pełne badanie audytowe. Nie ma potrzeby martwić się o przestoje lub przerwy w produkcji, ponieważ audyt odbywa się podczas pracy.

Podczas pełnego audytu AIRScan kontrola przepływu mierzy dostarczony przepływ sprężonego powietrza; kontrola mocy mierzy rzeczywiste zużycie energii w określonym przedziale czasu; kontrola szczelności identyfikuje, oznacza i określa ilościowo nieszczelności w całym systemie, które można następnie naprawić; kontrola jakości powietrza mierzy jakość powietrza i upewnia się, że jest ona zgodna z określonymi potrzebami produkcyjnymi; a przegląd konserwacji ocenia skuteczność bieżącego programu serwisowego.

Na podstawie zebranych informacji tworzony jest szczegółowy raport, zawierający analizę kosztów, wykresy i listę zaleceń dotyczących optymalizacji wydajności systemu. Nasi inżynierowie zaproponują rozwiązania i pomogą wdrożyć zmiany.

Atlas Copco stawia na zrównoważoną wydajność i zadowolenie klientów, dlatego w ramach obchodów 140. rocznicy istnienia firmy rozdajemy 140 bezpłatnych badań MBox Lite. Badanie MBox to kolejne narzędzie do audytu systemu sprężonego powietrza, które profiluje zapotrzebowanie na sprężone powietrze i koszty produkcji.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób audyt AIRScan może zoptymalizować Twoją pracę i zwiększyć oszczędności energii.