Niezbędne narzędzia akumulatorowe dla mechaników

Udostępnij

W każdym warsztacie samochodowym można znaleźć wiele różnych elektronarzędzi, ale czy wiesz o nich wszystko? Prawdopodobnie nie. Elektronarzędzia przewodowe stają się coraz mniej popularne wśród rzemieślników wraz z nadchodzącymi technologiami w zakresie narzędzi bezprzewodowych. Z tego powodu, nawet w warsztacie samochodowym, znajdziesz więcej narzędzi akumulatorowych niż przewodowych. W tym artykule przejdziemy przez najważniejsze elektronarzędzia bezprzewodowe, które mogą być potrzebne w Twoim w pełni wyposażonym garażu do regularnych napraw samochodów.
Odwiedź tę stronę: firma elektronarzędzi

Photo credit: @gregs_tuneup

1.Akumulatorowy klucz udarowy

Prawdopodobnie nie ma takiego warsztatu samochodowego, w którym nie można znaleźć klucza udarowego. W sytuacjach wymagających wysokiego momentu obrotowego, potrzebny jest odpowiedni klucz udarowy i zestaw nasadek. Jednak najbardziej przydatną cechą jest zdecydowanie luzowanie nakrętek mocujących w samochodach osobowych i ciężarowych. Niektórzy ludzie mogą pomylić to elektronarzędzie z wkrętarką udarową. Konwencjonalny klucz udarowy może pomieścić gniazdo 1/2 cala o różnych rozmiarach, które może pasować do uchwytu koła, podczas gdy klucz udarowy ma otwór sześciokątny ¼ cala.

Zanim pojawiły się narzędzia akumulatorowe, klucze udarowe z napędem pneumatycznym były najczęściej używanymi narzędziami w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Jednak wraz z udoskonaleniem technologii akumulatorów, bezprzewodowe klucze udarowe stały się lepsze, obniżyły ceny i stały się realną alternatywą dla kluczy pneumatycznych. Najpopularniejszą cechą tych narzędzi akumulatorowych jest przenośność. Powinieneś mieć możliwość swobodnego poruszania się wokół pojazdu i poluzowania nakrętek mocujących tak szybko, jak to możliwe, bez kabli wokół ciebie.

ronix

2.akumulatorowa szlifierka kątowa

Jak być może wiesz, szlifierka kątowa ma różne istotne części: wirujące koło, które jest do cięcia, szlifowania i polerowania, zabezpieczenie i obudowa. Być może nie widzisz jednego w garażu lub sklepie naprawczym cały czas, ale jest wiele sytuacji, że będziesz potrzebował jednego na pewno. Usuwanie rdzy lub starej farby może być najbardziej wykorzystanie szlifierki. Możesz użyć różnych rozmiarów tarcz do tego działania, aby mieć najbardziej dokładne wyniki. Ponieważ szlifierka kątowa jest zasadniczo wykonana do cięcia metalu, innym przeznaczeniem szlifierki jest wycinanie blach, takich jak różne części samochodu. Z drugiej strony, posiadanie przenośnej szlifierki kątowej daje możliwość większej kontroli podczas tego procesu.

3.Akumulatorowe narzędzie obrotowe

Narzędzia obrotowe mogą wydawać się zbyt delikatne dla dużego pojazdu. Są one jednak bardzo poręczne i skuteczne w wielu różnych zadaniach. Warto wspomnieć o przykładach użycia ich do usuwania korozji z akumulatora zamiast szczoteczki do zębów czy przecinania zardzewiałego zacisku. Inną przydatną funkcją jest polerowanie zadrapań z samochodu, ciężarówki, kampera lub motocykla. Trzeba będzie najpierw wyczyścić brud i wygładzić zadrapanie za pomocą mieszanki ściernej, używając filcowego koła w ruchu okrężnym. Po związek wyschła, usunąć go z miękką ściereczką z mikrofibry, a następnie zastosować związek polerowania. Wszystkie te kroki muszą być wykonane w ruchu kołowym, a można osiągnąć bardzo-first-look z powrotem na swoim samochodzie przy użyciu tylko narzędzie obrotowe i kilka dodatkowych kół. Ponadto, gdy to narzędzie staje się bezprzewodowe, będziesz miał większą kontrolę i można pracować w różnych pozycjach bez przewodu przychodzącego w środku.

Photo credit: @cisco352

Akumulatorowa polerka/bufor

Zanim przejdziemy do zalet narzędzi akumulatorowych, krótko zdefiniujemy różnicę pomiędzy polerką a buforem. Polerka jest używana do bardziej agresywnych zastosowań, związanych z większym tarciem, a także z użyciem materiału ściernego w celu wyrównania lakieru. Z drugiej strony, bufor jest używany do modyfikacji i poprawy czystego lakieru podczas mniej szorstkiego procesu, który wydobywa blask i gładsze wykończenie.

To może się zdarzyć przez myjni, gdy szorują brud z czymś ściernym, albo Scotch-Brite pad lub brillo pad, który pozostawia ślady marring na farbie samochodu. W takiej sytuacji potrzebna jest odpowiednia polerka. Wybrana polerka może być zarówno rotacyjna, jak i dwufunkcyjna, o czym można by napisać w innym artykule. Wystarczy dodać trochę środka do usuwania zawirowań na pad do lekkiego zadrapania, spryskać trochę odżywki do padów polerskich i zacząć rozprowadzać pastę polerską wokół zadrapania, a na koniec wypolerować od boku do boku zadrapania. W końcu uzyskasz przyjemne i błyszczące wykończenie, które jest nieporównywalne z oryginalnym wyglądem.

W całym procesie, polerka akumulatorowa może mieć taką samą moc, ale z większymi możliwościami. Nie będziesz musiał szukać gniazdek elektrycznych, aby rozpocząć pracę i nie musisz się martwić, że kabel będzie przeszkadzał.

5.Bezprzewodowy pistolet grzewczy

Czy słyszałeś kiedyś o oklejaniu samochodu? Nie, to nie jest do przygotowania prezentu, ale aby mieć nowy wygląd dla Twojego pojazdu i chronić lakier samochodu. Oklejanie samochodów to kolejny sposób na zmianę wyglądu samochodu bez ponownego malowania koloru od nowa. Metoda ta może być również alternatywą dla skomplikowanego i droższego lakierowania. Wszystko czego potrzebujesz to przygotowany i czysty samochód, folia winylowa, ostre ostrze, ściągaczka i odpowiednia grzałka.

Będziesz potrzebował potężnego pistoletu ciepła, aby zastosować warstwę plastikowej powłoki winylu, aby go ogrzać i uczynić go przyklejonym na wierzchu lakieru pojazdu. Jest niezaprzeczalnym faktem, że przewodowe pistolety grzewcze są często używane w centrach owijania pojazdów, a nie bezprzewodowe. Ponieważ oklejanie pojazdów to długi proces, a akumulator akumulatorowy może nie wytrzymać do końca. Jednak w przypadku ograniczonych i małych przestrzeni, bezprzewodowa nagrzewnica jest koniecznością. Dodatkowo, są one lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia, więc będziesz mógł pracować przez wiele godzin bez zmęczenia.