Przewodnik dla początkujących, jak używać wiertarki akumulatorowej

Udostępnij

Dla nowicjuszy elektronarzędzia mogą być przerażające.
Nie jesteś pewien, od czego zacząć, martwisz się o właściwe użycie narzędzia, a zwłaszcza o bezpieczeństwo! Oto krótki przewodnik po tym, jak używać wiertarki akumulatorowej i jak używać ich prawidłowo, w tym do czego służą, jak działają, który z nich będzie potrzebny i więcej!

Spis treści hide 1 Wiertarka akumulatorowa 2 Najlepsze wiertarki akumulatorowe dla początkujących 3 Jak używać wiertarki akumulatorowej 4 Jak zablokować wiertło do wiertarki akumulatorowej 5 Jak przedłużyć żywotność baterii wiertarki akumulatorowej?

Wiertarka akumulatorowa

Do czego się przydaje

Narzędzie to może być używane do wiercenia otworów w metalu, tworzywach sztucznych, drewnie i kamieniu, a także do wkręcania wkrętów za pomocą wkrętarki elektrycznej. Wiertarka akumulatorowa, podobnie jak inne bezprzewodowe urządzenia elektryczne, oferuje korzyści wynikające z zasilania bateryjnego. Nie ma kabla, o który można się potknąć, a przedłużacze nie będą przesuwane, aby nadać kablowi luz.

Bez kłopotów z flex zasilania łapiąc w wszystko, akumulatorowa wiertarka może być wykorzystywane w nietypowych sytuacjach, w górę drabin i na dachach. Kolejną zaletą jest to, że wiertarka akumulatorowa jest bardziej wyważona i łatwiejsza do obsługi jedną ręką, co jest szczególnie przydatne przy wkręcaniu śrub. Wiertarki z przewodem są często ciężkie i trudno je obsługiwać jedną ręką.

Zdjęcie wiertarki akumulatorowej

Jak działają wiertarki akumulatorowe?

Aby dowiedzieć się, jak używać wiertarki akumulatorowej, należy poznać kilka ogólnych informacji. Ręcznie dokręcany uchwyt wiertarki akumulatorowej to zazwyczaj 3/8 cala (10 mm) lub 1/2 cala (13 mm). Wiertarki Combi wykorzystują ruch młotkowy, który ułatwia wiercenie otworów w murze. Napięcie akumulatora w wiertarkach akumulatorowych wynosi od 10,8 do 36 V. Przy wierceniu otworów o większej średnicy większe napięcie oznacza większą moc i moment obrotowy. Z drugiej strony, wyższe napięcie powoduje, że wiertarka jest cięższa. Dobrym kompromisem jest napięcie 14,4 lub 18 V.

W akumulatorowych wiertarkach dostępne są ustawienia momentu obrotowego. Kiedy określona siła skręcająca lub moment obrotowy jest podawany do śruby, uchwyt przesunie się, zapobiegając nadmiernemu wbiciu śruby w drewno.

Related Prudact ????

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 21N.M-Mega Series

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, Li-ion

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 18V, 30N.M-Mega Series

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 25N.M

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, akumulator Li-ion Samsung

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa, 18V, 35N.M

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, 12V, 21N.M-Mega Series/pojedynczy akumulator

Wiertarka akumulatorowa, 1Kg z wbudowaną lampą LED

Akumulatorowa wiertarka, 12V, 1500RPM

Rzeczy do rozważenia:

Wiertarki akumulatorowe, podobnie jak wiertarki przewodowe, mogą mieć ustawienie niskiej i wysokiej prędkości. Przekładnia steruje prędkością, a wybranie niższego ustawienia prędkości zapewnia większy moment obrotowy do wiercenia otworów o większej średnicy. Jeśli musisz używać wiertarki do wkręcania wkrętów TEK (wkrętów samowiercących do mocowania okładzin metalowych do metalu lub drewna), wybierz model o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym co najmniej 55 NM.

Najlepsze wiertarki akumulatorowe dla początkujących

Wiedza o tym, jak używać wiertarki akumulatorowej jest bezcelowa, jeśli nie posiadasz dobrego narzędzia, a wybór jednego z nich jest niezwykle trudny. Obecnie na rynku jest tak wiele wiertarek akumulatorowych, że określenie, która z nich jest najlepsza dla początkujących może być trudne. Pomożemy Ci oferując niektóre z najlepszych wiertarek akumulatorowych na rynku, które są idealne dla początkujących.

Bosch PSB 1800

Bosch PSB 1800 to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa na rynku. Jest niedroga i stanowi spełnienie marzeń początkującego użytkownika.

Ta wiertarka kombi charakteryzuje się prostą obsługą (wystarczy nacisnąć przycisk, a wiertło zrobi resztę) i 20 zaprogramowanymi funkcjami, które pomogą Ci w różnych zadaniach, takich jak budowa mebli lub wieszanie dzieł sztuki. Wiertarka posiada również bezkluczykowy uchwyt wiertarski z automatyczną blokadą, który ułatwia wymianę końcówek, a także zintegrowaną lampę roboczą, która automatycznie włącza się, aby ułatwić orientację w położeniu wkrętu przed jego wkręceniem. Urządzenie działa również z tymi samymi akumulatorami Bosch, co pozostałe produkty z tej serii.

Akumulatorowa wiertarka DeWalt DCD796P1

DeWalt DCD796 to wszechstronna wiertarko-wkrętarka/ młotowiertarka akumulatorowa 18V, która poradzi sobie z każdym zadaniem.

Zawiera duży akumulator 5Ah o długim czasie pracy (w razie potrzeby można użyć mniejszego akumulatora, aby zmniejszyć wagę narzędzia). Akumulator ładuje się w 75 minut, a jego technologia optymalizuje moc, aby pomóc Ci wykonać więcej pracy w krótszym czasie.

Co jeszcze jest do powiedzenia? Wiertarka posiada 13 różnych ustawień momentu obrotowego i może wiercić w stali, kamieniu i drewnie. Posiada wysokiej jakości, jednoczęściowy, całkowicie metalowy uchwyt, który może pomieścić wiertła o średnicy od 1,5 mm do 13 mm i wierci do 13 mm w stali, 13 mm w murze i 40 mm w drewnie.

Oferuje również trzy tryby oświetlenia roboczego LED, które są bardzo przydatne, jeśli pracujesz w miejscu z niewielką ilością naturalnego światła.

Ronix 8612N

Ronix 8612N akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, 12V, 1500RPM

wkręcanie. Wodoodporny silnik o wysokiej odporności pozwala na pracę w mokrych warunkach. Moment obrotowy, mierzony w niutonometrach (Nm), to siła, która powoduje obracanie się obiektu i jest najlepszym wskaźnikiem mocy wiertarki lub wkrętarki udarowej. Im wyższa liczba niutonometrów, tym większa siła skręcająca.

Dzięki momentowi obrotowemu 25N.m wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 8612N bez problemu poradzi sobie z wierceniem i wkręcaniem w różnych powierzchniach, takich jak drewno (maks. głębokość wiercenia 25 mm), plastik czy metal (maks. głębokość wiercenia 10 mm).

18 ustawień sprzęgła umożliwia sprawne i dokładne wkręcanie oraz redukuje uszkodzenia elementów złącznych. Funkcja 2 prędkości obrotowych jest właściwa zarówno dla zastosowań wymagających dużej prędkości, jak i dużej mocy, a prędkość obrotowa bez obciążenia 0-400 obr/min (praca z dużą mocą) i 0-1500 obr/min (praca z dużą prędkością) pomaga w wydajnej pracy silnika.

Jak używać wiertarki akumulatorowej?

 • Zbadaj wiertarkę, aby wygodnie posługiwać się elementami sterującymi. Spust wiertarki znajduje się na uchwycie, tuż pod korpusem wiertarki. W pobliżu spustu znajduje się mały okrągły przycisk - blokada spustu. Odwróć wiertarkę do góry nogami i poszukaj dźwigni kierunkowej na korpusie wiertarki, tuż przed spustem lub na spodzie uchwytu wiertarki. Po odnalezieniu dźwigni kierunkowej przesuń ją do przodu (F). włóż baterię do akumulatorowej wiertarki.
 • Z zestawu wierteł wybrać wiertło.
 • Aby zamknąć uchwyt wokół wiertła, chwyć za zewnętrzną część uchwytu i delikatnie naciśnij spust.
 • Aby zablokować wiertło w uchwycie z kluczykiem, należy włożyć kołek ustalający kluczyka do uchwytu w jeden z trzech otworów na uchwycie i obrócić kluczyk zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Aby zablokować wiertło w uchwycie bezprzewodowym, należy mocno chwycić zewnętrzną część uchwytu i nacisnąć spust.
 • Umieść tarcicę o wymiarach 2 x 4 w imadle i zabezpiecz ją.
 • Założyć okulary ochronne i powoli nacisnąć spust wiertła na drewno.
 • Aby wycofać wiertło z drewna, należy nacisnąć spust i cofnąć dźwignię kierunku obrotów (R).
 • Przed i po każdym użyciu należy sprawdzić, czy żaden element sterujący lub komponent nie został uszkodzony podczas pracy.
Włożyć wiertło do akumulatorowej wiertarki

Jak zablokować wiertło w wiertarce akumulatorowej

 • Poniżej przedstawiono instrukcję krok po kroku, jak to zrobić:
 • W uchwycie wiertarki umieść wiertło.
 • Uchwyt wiertarski należy dokręcać wyłącznie rękami, aż do kilkukrotnego kliknięcia.
 • Przywróć uchwyt wiertarski do pierwotnej pozycji, aż usłyszysz i poczujesz pojedyncze kliknięcie.
 • Po usłyszeniu i wyczuciu ostatniego kliknięcia wiertło jest pewnie zamocowane.

Jak przedłużyć żywotność akumulatora wiertarki akumulatorowej?

 • Utrzymuj baterie wiertarek akumulatorowych w stanie naładowania, ładując je, gdy tylko zauważysz spadek mocy. Większość akumulatorów przetrwa najdłużej, jeśli zostaną naładowane po osiągnięciu 70% pojemności. Nawet akumulatory NiCd (te z "efektem pamięci") muszą być całkowicie rozładowane co około miesiąc, aby zachować pamięć ładunku.
 • Akumulator powinien być regularnie używany: Gdy nie używasz swoich narzędzi, żywotność baterii się zmniejsza, więc utrzymuj je w użyciu! Jeśli używasz narzędzia tylko raz na jakiś czas, możesz zdecydować się na model podłączany do sieci lub przygotować się do ładowania akumulatorów narzędzia bezprzewodowego przed rozpoczęciem pracy.
 • Upewnij się, że akumulator narzędzia akumulatorowego jest w pełni naładowany: Upewnij się, że akumulator narzędzia akumulatorowego jest w pełni naładowany. Większość ładowarek posiada wskaźnik informujący o tym, że akumulator jest w pełni naładowany.
 • Baterie do elektronarzędzi należy przechowywać w suchym, kontrolowanym klimatem miejscu: Baterie do narzędzi akumulatorowych będą działać dłużej, jeżeli będą przechowywane w suchym, kontrolowanym klimacie. Baterie nie muszą być przechowywane w zamrażarce.
 • Dbaj o bezpieczeństwo swojej baterii do elektronarzędzi: Baterie do narzędzi akumulatorowych należy przechowywać w oryginalnym etui lub w wyściełanej torbie. Aby zapobiec zwarciom i chronić styki przed uszkodzeniem lub wilgocią, należy używać plastikowej osłony dostarczonej wraz z akumulatorem.
 • Należy mieć pod ręką zapasowy akumulator: Dobrym pomysłem jest posiadanie drugiego akumulatora do narzędzia akumulatorowego, naładowanego i gotowego do pracy, aby można go było wymienić w środku projektu.
 • Chroń akumulator wykonując następujące czynności: Z akumulatorami do narzędzi akumulatorowych należy obchodzić się ostrożnie; jeśli są uszkodzone lub pęknięte, nie będą działać.
 • Nie należy dokonywać zmian ustawień narzędzia akumulatorowego: Należy stosować ustawienia narzędzia odpowiednie do wykonywanej pracy. Na przykład wyższy moment obrotowy może szybciej wyczerpać akumulator wiertarki akumulatorowej, dlatego przy zastosowaniu odpowiedniego poziomu wydłuża się czas pracy akumulatora.

FAQ

Jaka jest funkcja wiertarki akumulatorowej?
Ten pomocny gadżet obraca uchwytwiertarskiza pomocą baterii umieszczonej pod rękojeścią. Prędkość jest kontrolowana przez spust, a siła nacisku na spust może być regulowana. Silnik zamienia energię elektryczną z akumulatora na energię, która obraca końcówkę.

Co oznacza numer wiertarki?
Na stronie znajduje się lista liczb od jednego do dziesięciu lub dwudziestu. Są one używane do kalibracji sprzęgła, tak że może ono dać określony zakres momentu obrotowego. Im większy moment obrotowy i im większy łącznik, który może być napędzany, tym wyższa liczba na kołnierzu.

Podsumowanie????

Chociaż akumulatorowa wiertarka może wydawać się narzędziem, którego potrzebują tylko poważni majsterkowicze, to jest to narzędzie, które każdy właściciel domu (lub najemca!) powinien mieć pod ręką. Nawet najprostsza wiertarka akumulatorowa może mieć duże znaczenie w rutynowych czynnościach wokół domu. Posiadanie prostego przewodnika "jak to zrobić" na temat wiertarki akumulatorowej nie tylko pomoże Ci przejść przez zadania z łatwością, ale także zapewni bezpieczeństwo całego procesu majsterkowania.

Punkt:

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy!