Historia elektronarzędzi Seria|Wiertarka od przeszłości do dziś

Udostępnij

Większość maszyn jest z nami od setek tysięcy lat - nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiertarka nie jest tu wyjątkiem. Jedną z pierwszych (jeśli nie pierwszą) wynalezioną wiertarką była wiertarka. Urządzenie to zostało wynalezione w Egipcie około roku 3000 p.n.e. Następnym wynalezionym wiertłem było wiertło ślimakowe. To wiertło można jeszcze znaleźć w użyciu dzisiaj i został wynaleziony w epoce rzymskiej. Nawet wiertarka elektryczna, która jest powszechnie spotykane dzisiaj został wynaleziony dość wcześnie w historii. Mamy zamiar porozmawiać trochę więcej o 18v wiertarki akumulatorowej - główny przegląd tutaj.

Kiedy wynaleziono pierwszą wiertarkę elektryczną?

Wiertarka elektryczna może wydawać się nowoczesnym wynalazkiem, który ma nie więcej niż kilkadziesiąt lat, ale w rzeczywistości jest dość stara. Pierwsza wiertarka elektryczna została wynaleziona w 1889 roku. Przypisuje się zasługę dwóm australijskim wynalazcom, Arthurowi Arnotowi https://www.eoas.info/biogs/P003116b.htm( i Williamowi Brianowi( https://iodp.tamu.edu/staffdir/indiv/jonasson/( , za wymyślenie projektu, który pozwolił na połączenie silnika elektrycznego z tradycyjną konstrukcją wiertarki. Ten pierwszy prototyp wiertarki elektrycznej był zbyt duży, aby przenosić go z miejsca na miejsce. Używano jej tylko do pracy stacjonarnej lub w miejscach pracy, które miały wystarczającą moc do pracy.

Wiertarka elektryczna szybko zyskała zainteresowanie społeczności roboczej i ludzie zaczęli się zastanawiać, jak daleko można jeszcze przesunąć granice maszyn i narzędzi. W rezultacie, zaledwie 5 lat później, Wilhelm Fein i Carl Fein byli w stanie przekształcić wiertarkę elektryczną w urządzenie przenośne. Ten pomysł zrewolucjonizował przemysł i umożliwił wykonawcom wykonywanie bardziej rozległych prac w ich branżach.

Po wprowadzeniu przenośnej wiertarki elektrycznej w 1894 roku, era wiertarek elektrycznych zaczęła rozkwitać. Wykonawcy rzucili się w kierunku tej nowej i rewolucyjnej wiertarki. Oprócz tego, nowe badania zostały wykonane w dziedzinie, aby kontynuować doskonalenie i rozwój projektu wiertarki elektrycznej. Różne firmy wypuszczały na rynek swoje nowe narzędzia, ale dopiero w 1917 roku pojawiła się kolejna rewolucyjna konstrukcja wiertarki elektrycznej. W tym roku firma Black and Decker zaszokowała świat swoim pomysłem na wiertarkę elektryczną.

Wypuszczają na rynek pierwszy model wiertarki elektrycznej wyposażony w spust i uchwyt pistoletowy. Projekt ten szybko zyskał popularność wśród wykonawców i pracowników budowlanych. Oprócz projektów wiertarek, wiele firm zaczęło opracowywać przystawki, które mogły być używane jako dodatek do wiertarki. Pozwoliło im to uczynić wiertła bardziej uniwersalnymi i możliwymi do wykorzystania w różnych zastosowaniach. Jak możliwości wiertarek wzrosła z tych nowych osiągnięć i odkryć, więc nie popyt na wiertarki.

Kiedy powstała pierwsza wiertarka akumulatorowa?

Wprowadzenie pierwszej wiertarki akumulatorowej na rynek wiertarek elektrycznych spowodowało ogromną różnicę w sposobie prowadzenia prac. Teraz wykonawcy mogli nie tylko zabrać swoje narzędzia na miejsce pracy i korzystać z dodatkowej mocy silnika elektrycznego, ale także nie musieli już ograniczać swojego zakresu ruchu do przewodu. Wynalazca pierwszej wiertarki akumulatorowej jest otoczony kontrowersjami. Wiele osób uznaje firmę Black and Decker za pierwszego twórcę wiertarki akumulatorowej w 1961 roku.

Te bezprzewodowe wiertarki były przeznaczone głównie dla firm przemysłowych i handlowych. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że to Makita była odpowiedzialna za projekt pierwszej akumulatorowej wiertarki w 1978 roku. Wielu rozwiązało ten spór przypisując Black and Decker oryginalny projekt wiertarki akumulatorowej i przypisując Makicie pierwszy projekt wiertarki akumulatorowej, która była dostępna dla ogółu społeczeństwa.
Odwiedź tę stronę: firma produkująca elektronarzędzia

Kiedy wynaleziono wiertła?

Pierwsze wiertło zostało wynalezione na długo przed pierwszą wiertarką. Eksperci datują wynalezienie wierteł na czasy prehistoryczne i uważają, że homo sapiens używali tych narzędzi już 35 000 lat p.n.e. Narzędzia te były używane do wiercenia w wielu rodzajach materiałów. W miarę upływu wieków narzędzia te rozwijały się i stawały się coraz bardziej wyrafinowane.

Jednak dopiero w XIII wieku zaczęliśmy widzieć wiertła, które były wykonane z metalu, a nie z drewna, kości czy muszli. Te metalowe wiertła bardziej przypominają nowoczesne wiertła, których używamy. Od XIII wieku wiertła ewoluowały w kierunku narzędzi, które znamy dzisiaj.

Ronix wykorzystał wszystkie najnowsze technologie do produkcji wysokiej jakości wierteł, które będą służyć przez cały okres użytkowania.

Related Article: Wszystko o historii elektronarzędzi