Bądź pewien, jakiego typu wiertarki akumulatorowej potrzebujesz

Udostępnij

Jak wszyscy wiemy, wiertarka jest niezbędnym narzędziem gdziekolwiek jesteś, ale problem polega na tym, że jest ich zbyt wiele na rynku, więc będziesz musiał zmierzyć się z pewnymi problemami i zamieszaniem, jeśli nie masz pojęcia, który z nich spełnia Twoje potrzeby w miejscu pracy lub nawet w domu. Dzisiaj, bezprzewodowe wiertarki są naprawdę popularne, ale znowu, zbyt wiele marek i modeli. Dlatego zamierzamy je omówić, aby pomóc Ci znaleźć typ bezprzewodowej wiertarki, która najbardziej Ci odpowiada, gdziekolwiek jej potrzebujesz.

Spis treści hide 1 Historia i znaczenie wiertarek akumulatorowych: 2 Różne zastosowania wiertarek akumulatorowych: 2.1 Tradycyjne wiertarki 2.2 Młotowiertarki 2.3 Wiertarki/wkrętarki 3 Kluczowe cechy, dzięki którym wybierzesz swój typ wiertarki akumulatorowej: 3.1 Bateria 3.2 Silnik bezszczotkowy 3.3 Napięcie 3.4 Wszechstronność i poręczność 3.5 Wielkość uchwytu 3.6 Światło LED 3.7 Koszt 3.8 Zestaw

Historia i znaczenie wiertarek akumulatorowych:

Wiele osób twierdzi, że to Black and Decker jako pierwszy wprowadził na rynek akumulatorowe wiertarki w 1961 roku. Większość z tych akumulatorowych wiertarko-wkrętarek była sprzedawana do przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych. Jednak inni twierdzą, że Makita była pierwszą firmą, która skonstruowała akumulatorową wiertarkę w 1978 roku. Tak czy inaczej, akumulatorowe wiertarki istnieją już od dziesięcioleci, od lat 60-tych lub 70-tych, więc ma sens, że teraz jest ich mnóstwo na rynku. Możesz zapytać, co sprawia, że są one tak popularne; cóż, po pierwsze, są bezprzewodowe, co oznacza, że nie potrzebują dostępu do źródła prądu stałego.

Po drugie, czyż nie czujesz się bardziej mobilny, gdy Twoja wiertarka nie potrzebuje przewodu? Oczywiście, że tak! Wreszcie, dzięki szerokiej gamie materiałów eksploatacyjnych w zależności od zapotrzebowania na rynku, z pewnością znajdziesz swój własny typ wiertarki akumulatorowej, jeśli tylko wiesz, czego szukać. Jeśli będziesz czytać dalej, dowiesz się, jakie kluczowe cechy mają znaczenie, jeśli chodzi o wybór wiertarki akumulatorowej i ile głównych typów jest do wyboru.

matika model 6010D

Różne zastosowania wiertarek akumulatorowych:

Istnieją dwa główne zastosowania wiertarek akumulatorowych; potrzebujesz ich albo do projektów profesjonalnych, albo do użytku domowego. Tak więc, jeśli będziemy o tym pamiętać, typ wiertarki akumulatorowej, której potrzebujesz, będzie można znaleźć w tych trzech kategoriach:

produkt powiązany????

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 21N.M-Mega Series

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, Li-ion

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 18V, 30N.M-Mega Series

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 25N.M

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, akumulator Li-ion Samsung

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa, 18V, 35N.M

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, 12V, 21N.M-Mega Series/pojedynczy akumulator

Wiertarka akumulatorowa, 1Kg z wbudowaną lampą LED

Akumulatorowa wiertarka, 12V, 1500RPM

Tradycyjne wiertarki

Ten typ wiertarek akumulatorowych jest najprostszy. Dlaczego? Ponieważ po prostu wiercą, czyli wykonują otwory w drewnie, tworzywach sztucznych, a nawet powierzchniach metalowych.

Młotowiertarki

Podobnie jak poprzedni typ wiertarek akumulatorowych, ta również wykonuje te same czynności, ale jest jedna znacząca różnica:

Ten ma ustawienie młotkowe kołyszące wiertło nieco do wewnątrz i na zewnątrz, aby wiercić w murze (cegła, kamień i beton) i w rezultacie ważą więcej niż tradycyjne wiertarki lub wiertarko-wkrętarki.

Wiertarki/wkrętarki

I wreszcie, ten typ wiertarek akumulatorowych jest najbardziej popularny; ten, który chcemy mieć w naszym miejscu pracy, w naszym domu, lub wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomocna osoba. Powód jest prosty: ten typ zarówno wierci otwory, jak i wkręca śruby w powierzchnię, na której pracujemy.

Cechy kluczowe przy wyborze typu wiertarki akumulatorowej:

Bateria

Akumulatory litowo-jonowe (Li-ion) są tym, co otrzymujemy, gdy spojrzymy na ich źródło zasilania. Tak, kiedyś były to również akumulatory niklowo-kadmowe (NiCd), ale teraz już nie. Wiesz dlaczego? Ponieważ teraz bardziej kochamy środowisko, a przynajmniej staramy się to udawać. Ale to nie jest to, co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie jednego.

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której chcesz wykonać pracę naprawdę szybko, ale bateria Twojej wiertarki jest wyczerpana, co oznacza, że jest martwa? Więc jeśli nie lubisz tej sytuacji, lepiej mieć drugą baterię z boku, na wszelki wypadek. Oczywiście taniej będzie kupić zestaw z dwoma akumulatorami niż kupować osobno dodatkowy akumulator, gdy znów znajdziesz się w takiej sytuacji.

Silnik bezszczotkowy

Wiertarki bezszczotkowe są dostępne na rynku dopiero od dekady, ale szybko zdobyły przewagę nad tradycyjnymi wiertarkami szczotkowymi. Obecnie stanowią one od 30 do 50% rynku wiertarek akumulatorowych. Są one również najszybciej rozwijającą się kategorią wśród wszystkich typów wiertarek akumulatorowych. Jest kilka czynników, które odpowiadają za ten szybki wzrost: ten rodzaj silnika jest bardziej energooszczędny, ponieważ nie ma szczotek, które mogłyby ocierać się o coś innego podczas pracy.


więc mogą one działać na baterie do 50 procent dłużej; są one bardziej responsywne do zadania pod ręką, co oznacza, że są one bardziej regulowane do potrzeb masz do rodzaju projektu masz do czynienia z; są one lżejsze do trzymania i pracy z ponieważ mają mniejszy rozmiar silnika, więc w rezultacie mniejszy rozmiar ogólnie; ponieważ nie ma szczotek w silniku, silnik wytwarza mniej ciepła i wszyscy wiemy, że ciepło w silniku oznacza mniejszą trwałość narzędzia i wcześniejsze z powodu iść i kupić inny.

Napięcie

Napięcie wskazuje moc oferowaną przez Państwa wiertarkę akumulatorową. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz być pewien, że będziesz mógł używać tej wiertarki wystarczająco długo, aby wykonać swoją pracę w miejscu pracy.

Wszechstronność i poręczność

Każdy chce mieć poręczną i uniwersalną wiertarkę akumulatorową, dlatego musi być ona lekka i mieć dobry uchwyt, abyś mógł zrobić więcej i wygodniej w krótszym czasie. Zwróć uwagę na uchwyt, trzymaj go w dłoni i sprawdź, czy czujesz się w pełni komfortowo podczas wiercenia otworów lub wkręcania śrub. Zapamiętaj moje słowa: ergonomiczne aspekty Twojej akumulatorowej wiertarki mają znaczenie, zwłaszcza gdy chcesz wykonać pracę tak szybko, jak to możliwe.

Rozmiar uchwytu

Uchwyt to część na końcu wiertarki, która utrzymuje wiertło. Aby pomieścić większe wiertła, zwykle potrzebny jest uchwyt 13 mm. Mniejsze i tańsze wiertła mają zwykle tylko uchwyty 10 mm, które mogą być wystarczające, jeśli chcesz tylko wywiercić kilka małych otworów, aby powiesić zdjęcia.

Uchwyt bezkluczykowy pozwala na ręczne luzowanie i dokręcanie bez obawy o zgubienie klucza do uchwytu. W dzisiejszych czasach uchwyty bezkluczykowe są standardowym wyposażeniem prawie wszystkich wiertarek.

Światło LED

Nie jest to konieczność, ale kto nie lubi jasnego światła podczas wiercenia? Zwykle znajduje się pod uchwytem, aby oświetlić miejsce, nad którym pracujesz, zwłaszcza w słabo oświetlonych narożnikach lub w ciemnych zakątkach Twojego miejsca pracy lub domu.


Koszt

A teraz nadszedł czas na pytanie za sześćdziesiąt cztery tysiące dolarów. Ile trzeba zapłacić za dobry typ wiertarki akumulatorowej? Właściwie nie chodzi o to, ile, ale za co zapłacić. Ze względu na fakt, że istnieją różne marki i modele, jeśli chodzi o różne typy wiertarek akumulatorowych, musisz wiedzieć, które z nich są tańsze, a które droższe.

Oczywiście, im większa moc, tym lepiej, ale czy naprawdę potrzebujesz akumulatorowej młotowiertarki 22V do majsterkowania? Zdecydowanie nie. Widzisz, to naprawdę proste; jeśli chcesz być profesjonalistą, musisz zapłacić odpowiednią cenę, a jeśli nie, możesz sobie pozwolić na rozsądną cenę bez zbędnych akcesoriów, takich jak zestaw wiertarski.


Zestaw

Zestaw tego typu wiertarki akumulatorowej, którego potrzebujesz, jest prawie taki sam jak innych. zawiera kompletny zestaw baterii, wierteł, wkrętaków, jeśli jest to wiertarko-wkrętarka, itd.


FAQ

Jakie są rodzaje wiertarek akumulatorowych?
Wszystkie te różne wiertarki można podzielić na trzy podstawowe typy: tradycyjne wiertarki, wiertarki udarowe i wiertarko-wkrętarki.

Jak długo wytrzymuje akumulator w wiertarce akumulatorowej?
Akumulatory wytrzymują zwykle co najmniej trzy lata lub 1000 cykli ładowania.

Co oznacza termin "bezszczotkowy" w wiertarce?
Wiertarki z silnikiem bezszczotkowym zmieniają swoją prędkość, moment obrotowy i zasilanie, aby dopasować się do wykonywanej pracy.

Podsumowanie????

Niezależnie od tego, czy jesteśmy majsterkowiczami, czy profesjonalnymi wykonawcami, wszyscy potrzebujemy akumulatorowej wiertarki lub wiertarki innego typu. Udowodniły one, że stają się poręczne w różnych sytuacjach i miejmy nadzieję, że istnieje tak wiele marek i modeli, aby zaspokoić wszelkiego rodzaju gusta. Są one nawet oferowane w szerokim zakresie kosztów, aby pomóc Ci pozwolić sobie na jeden bez względu na budżet. Tak, to może wydawać się mylące, ale nie trać serca, ponieważ można znaleźć typ bezprzewodowej wiertarki naprawdę chcesz, utrzymując kilka kluczowych funkcji w umyśle. Najważniejsze jest to, że można znaleźć się handyperson gdziekolwiek jesteś potrzebne przez wszystkich tych typów bezprzewodowych wiertarek do chwytania.

Punkt:

Ocena użytkownika: 5 ( 1 votes)