Renowacja starego domu

Udostępnij

Zainteresowanie staromodnymi domami i willami, które całkowicie kontrastuje z nowoczesnym wyglądem miast, sprawiło, że wiele osób myśli o zamieszkaniu w takich miejscach. Te stare domy, które trwały przez lata, nie będzie odpowiedni dla wygodnego i bezproblemowego życia, a jeśli masz zamiar to zrobić, to najlepszym sposobem jest, aby je odpowiednio wyremontować. Śledź nas z kompleksowym przewodnikiem do remontu starych domów z wciągającym wideo na końcu artykułu.

Co to jest odbudowa starych domów?


W pierwszej kolejności należy powiedzieć, że stare domy mogą wymagać naprawy w różnych stopniach, w tym względzie, dwa terminy rekonstrukcji i renowacji będą używane. Renowacja obejmuje prace powierzchniowe, takie jak malowanie, ale remont obejmuje głębsze działania, takie jak naprawy i wymiany hydrauliki i przenoszenia ścian. W przypadku starych domów i willi głównie wymagają renowacji, aby zapewnić najlepsze warunki życia.

Etapy rekonstrukcji starych domów

Rekonstrukcja starych, a nawet zniszczonych domów odbywa się według kilku określonych etapów. Od początku, kiedy zdecydujesz się na odbudowę starego budynku, aż do końca pracy, musisz przestrzegać pewnych zasad i reguł, aby osiągnąć pożądany rezultat. W rezultacie, istnieją różne etapy remontu, aby dowiedzieć się, co trzeba zrobić.

Pierwszy krok - wizyta w domu


Pierwszym krokiem w długim procesie remontu starych domów jest sprawdzenie stanu budynku. Podczas wizyty, należy wziąć pod uwagę swoje oczekiwania i zasoby finansowe i określić części budynku, które muszą być odnowione, jak chcesz.

Drugi krok - Znajdź wykonawcę


Renowacja starych i zużytych domów to proces, który będzie wymagał dużej wiedzy technicznej, a każda operacja, która będzie wykonywana na domu wymaga wyspecjalizowanych osób. Tak więc, to najlepiej, aby znaleźć wiarygodnego wykonawcy. Wykonawca zapewni Ci wstępny projekt poprzez przegląd budynku i wysłuchanie Twoich próśb, biorąc pod uwagę budżet. Wyraźnie określić koszt pracy i dokładny czas przebudowy.

Trzeci krok - rozpocząć odbudowę


Po uzgodnieniu z wykonawcą, operacja rozpocznie się zgodnie z harmonogramem. Ta część odbudowy obejmuje różne kroki i działania, które będą zależały głównie od odbudowy i można je ogólnie podsumować w kilku przypadkach poniżej.

 1. Jeśli fasada musi być zrekonstruowany, to jest mądry, aby zainstalować odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa wokół jego miejsca. Podczas pracy należy używać rękawic, kasku i gogli.
 2. Upewnij się, że gaz, prąd i woda są odcięte w wewnętrznych instalacjach elektrycznych i hydraulicznych domu.
 3. Usuń wszystkie instalacje mechaniczne, takie jak zawory, szafki, drzwi i okna; narzędzia ręczne, wiertarki i śrubokręty są absolutną koniecznością dla wszystkich tych działań.
 4. Rozbiórka płytek podłogowych i ceramiki w różnych częściach starych domów, w tym w salonach, kuchniach i łazienkach, przy użyciu młota wyburzeniowego, jest jedną z najbardziej efektywnych zmian w renowacji domów.
 5. Rozbiórka ścian nośnych, ze względu na ciężkość operacji, musi być wykonywana przez wykwalifikowane osoby.
 6. Cementowanie podłóg i ścian w różnych częściach domu, w tym w salonie, sypialniach i łazienkach, może również pomóc w wyglądzie domu.
 7. Izolacja toalet, jeśli to konieczne, musi być po wyschnięciu cementu.
 8. Wykończenie starych i nowych ścian jest to, co trzeba było zrobić, aby ściany wyglądają lepiej.
 9. Zainstalować nowe drzwi i okna, aby dać inny wygląd.
 10. Renowacja dachu musi być oparta na nowym projekcie budynku, takich jak wdrożenie różnych rodzajów sufitów podwieszanych.
 11. Nawet jeśli wdrożenie nowej fasady budynku kosztuje fortunę, jest to czasami niezbędne, aby nadać lepszy wygląd i siłę twojemu budynkowi lub domowi.
 12. Malowanie ścian jest absolutnie niezbędne w przypadku starych domów.
 13. Instalowanie nowych szafek jest niezbędne w starych domach, ponieważ najstarsze części starych domów to zazwyczaj kuchnie.
 14. Instalacja urządzeń elektrycznych, takich jak przełączniki, gniazdka i oświetlenie może się zdarzyć w oparciu o nowe kolory ścian.
 15. Dla większej różnorodności, parkiet lub tapeta mogą być używane zamiast malowania ścian i zwykle robi ogromną różnicę.
 16. Drzwi do łazienek są znane jako najbardziej kaput części starego domu. W związku z tym, instalacja drzwi wewnętrznych budynku, w tym pokoje i łazienki według ścian, jest całkowicie konieczne.
 17. Instalacja zaworów, zlewów i toalet musi nastąpić w końcowych etapach i poprawić komfort i jakość życia.
 18. Ostateczne sprzątanie musi nastąpić w końcu, aby dom był gotowy do zamieszkania.
 19. Należy pamiętać, że zgodnie z zasadami Organizacji Systemu Inżynierskiego, każda zmiana dokonana przez użytkownika wymaga uzyskania pozwolenia.

Etap czwarty - odbiór końcowy

Na tym etapie renowacji starych domów, po zakończeniu operacji wymienionych powyżej, pracodawca i prawdopodobnie właściciel, musi dokładnie sprawdzić wszystkie odnowione części w oparciu o szczegóły uzgodnione z wykonawcą, i zidentyfikować wszelkie wady w domu lub wygląd i poinformować wykonawcę.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zdecydowałeś się pracować na swoim starym domu, najpierw zdecydować, co dyskomfort są i umieścić je na szczycie listy kontrolnej. Jeśli nie podoba Ci się wygląd, rozważ je również. Następnie zdecyduj się na swój budżet i określić, czy chcesz pracować z wykonawcą lub zrobić to samemu. Nawet jeśli zdecydowałeś się wziąć to na własną rękę, skonsultować się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się rzeczy, które musisz zrobić, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom, a następnie Następnie jest czas, aby szaleć.