Piła ukośnica i dlaczego warto kupić dwupłaszczyznową pilarkę przesuwną

Udostępnij

Ewolucja pilarek ukośnych

Stolarze od zarania dziejów stawiali czoła wyzwaniom związanym z obróbką drewna. Cięcie drewna pod kątem nigdy nie było łatwe przed pojawieniem się pił. Ale nawet wtedy nie każda piła potrafiła wykonać ostre krawędzie. Aż do momentu wynalezienia piły ukośnej. Piła ukośna jest narzędziem, które wykonuje dokładne cięcia poprzeczne i ukośne, czyli cięcia pod kątem. Jak każde inne urządzenie wynalezione przez człowieka, piła ukośna również nie była idealna w momencie narodzin. Ewolucja w przemyśle narzędziowym doprowadziła do znacznych ulepszeń w pilarce ukośnej i w rezultacie powstało narzędzie, które posiadało ostrza obracające się w lewo i w prawo, pochylone do ukosowania w dwóch kierunkach i pozwalające na większe rozszerzenie zastosowania poprzez przesuwanie materiału lub ostrza tnącego do przodu i do tyłu, stąd nazwa pilarka ukośna dwupłaszczyznowa.


Istnieją pewne wyzwania i trudności, z którymi spotykają się profesjonaliści w swoich warsztatach stolarskich, takie jak ograniczone długości cięcia drewna lub ograniczone kąty cięcia, które sprawiają, że stolarstwo jest bardzo trudne. Być może zdarzyło Ci się również, że chciałeś ciąć drewno w swoim warsztacie stolarskim, ale podstawowy rozmiar piły ukośnicy nie był odpowiedni do tego zadania lub kąt, pod którym chciałeś ciąć drewno, był zbyt trudny do znalezienia i czasami całe cięcie mogło pójść źle. Ale bez obaw, wszystko to można rozwiązać dzięki odpowiedniej pile ukośnicy.Ograniczenia dla stolarzy


Możliwości stworzone przez dział badawczo-rozwojowy Ronixa

Dział badawczo-rozwojowy Ronixa jest miejscem, w którym zaczynają się wszystkie innowacje. Zadaniem tego działu jest udoskonalanie istniejących narzędzi oraz opracowywanie nowych produktów i rozwiązań. W dziale R&D Ronixa pracują najlepsi eksperci, których zadaniem jest analiza potrzeb użytkowników z całego świata w różnych branżach, aby sprostać ich wymaganiom poprzez produkcję najlepszych narzędzi, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i zgodnie z wyzwaniami stawianymi w warsztatach. Wraz z codziennym wzrostem poważnych majsterkowiczów i profesjonalistów, którzy używają pił ukośnych do swoich filmów o technikach cięcia, wzrosła również potrzeba posiadania bezbłędnej, zdolnej do pracy piły ukośnej. Na rynku jest wiele pilarek kątowych o średniej jakości, które są niezadowalające dla użytkowników, dlatego też Ronix stworzył dwupłaszczyznowe przesuwne pilarki kątowe 5030 i 5025 o najwyższej jakości.

Dwupłaszczyznowa piła kątowa Ronix

Jak wiadomo, najszybszym sposobem cięcia drewna jest użycie piły ukośnej. Piła kątowa to piła o stałej pozycji z tarczą, która wychyla się tylko w jedną stronę, umożliwiając cięcie pod kątem, jest to ekonomiczny wybór do sporadycznego użytku piła kątowa z podwójnym pochyleniem daje dodatkową wszechstronność, ponieważ wychyla się w obu kierunkach, dzięki czemu można łatwo wykonywać cięcia ukośne w obie strony. piła ukośnica przesuwna znacznie rozszerza możliwości cięcia dostępne zarówno w modelach złożonych jak i podwójnych funkcja przesuwu pozwala na przesuwanie brzeszczotu do przodu i do tyłu w celu zwiększenia długości cięć, które może wykonać ta funkcja oszczędza czas, ponieważ nie trzeba ciągle obracać lub odwracać materiału. Piła ukośna przesuwna rozszerza możliwości cięcia piły znacznie dostępne w obu złożonych i podwójnych modelach, funkcja przesuwna pozwala na przesuwanie ostrza do przodu i do tyłu.

Related Article : Piła ukośna - od przeszłości do dziś

W Ronix wykorzystaliśmy najnowsze technologie i wyprodukowaliśmy piły ukośne dla warsztatów stolarskich, dzięki którym cięcie drewna o różnych długościach i pod różnymi kątami nie będzie już Twoim zmartwieniem. Dwupłaszczyznowe, przesuwne piły kątowe Ronix 5025 i 5030 umożliwiają wykonywanie cięć poprzecznych pod kątem 90 stopni.

Pilarki ukośne Ronix 5025 i 5030 wyposażone w silnik o mocy 2000 W. Dzięki lekkiej konstrukcji te kompaktowe piły można z łatwością transportować na różne place budowy i do warsztatów.

Silnik ten zapewnia maksymalną prędkość obrotową wynoszącą 4200 obr/min, co przekłada się na wysoką wydajność w różnych funkcjach, takich jak cięcie drewna pod kątem 90 stopni, a także pod kątem ukośnym i pod innymi wymaganymi kątami. Silniki do pilarek ukośnych Ronix są produkowane w sposób zapewniający długą żywotność i wysoką wydajność.

Piła wyposażona jest w dwukierunkową linijkę i ruchomy zacisk śrubowy oraz zawiera element ochronny dla bezpieczeństwa użytkownika, dzięki któremu ostrze pojawia się tylko podczas cięcia. Osłona ta zabezpiecza ręce przed uderzeniem w ostrze podczas cięcia, a nawet po cięciu, gdy ostrze jest w ruchu.

Jedną z bardzo ważnych technik w stolarstwie i cięciu drewna, której obecność powoduje wysoką dokładność pracy i osiągnięcie pożądanego rezultatu, jest technologia laserowa.

System wskaźnika laserowego zainstalowany w dwupiłach kątowych Ronix 5025 i 5030 ma na celu zauważenie przez użytkownika dokładnego miejsca uderzenia brzeszczotu w drewno przed rozpoczęciem cięcia i w razie potrzeby zmianę położenia elementu drewnianego na żądany punkt. Funkcja ta jest bardzo przydatna przy cięciu elementów o większym zasięgu i pod różnymi kątami.

Ostrze w tym narzędziu przesuwa się do przodu na swoich szynach, co pozwala na cięcie desek bez konieczności brania deski i przerzucania jej na drugą stronę. Ta piła da Ci możliwość cięcia o wiele dłuższego, złożonego cięcia ukośnego na deskach bez konieczności poświęcania całego czasu na ustawianie i regulację oraz przerzucanie deski na drugą stronę.

Podsumowując

Aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby stolarskie, to wszechstronne elektronarzędzie jest wyposażone w mocny silnik o mocy 2000 W, który jest jednocześnie lekki. Piła Ronix Dual-Bevel Sliding Compound Miter Saw 5030 i 5025 może pomóc w wielu różnych zastosowaniach w warsztacie i jest łatwa w transporcie. Rama piły Ronix Dual-Bevel Sliding Compound Miter Saws została zaprojektowana w taki sposób, aby była jak najbardziej kompaktowa. Ponadto ten sprzęt elektryczny jest lekki (od 13,8 do 34 kg) w porównaniu z innymi pilarkami ukośnymi na tym poziomie.

Wszystkie narzędzia Ronix są wykonane z materiałów najwyższej jakości, aby zapewnić maksymalną precyzję i trwałość. To właśnie sprawia, że Ronix Dual-Bevel Sliding Compound Miter Saw jest niezastąpionym elementem Twojego arsenału narzędziowego. 

Więcej na: http://prosmar.pl